BAKMAYIN SESSİZLİGE, ORTALIK KAYNIYOR.

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

09 Eylül 2019 13:43 makaleler 1265
Yazıya evvela 200. Sayımızla ilgili güzel temennilerinize candan teşekkürlerimle başlamak istiyorum. Beni ve ekibimizi onere ettiniz. Sağ olun, var olun.

Yaşadığımız günlere gelirsek etraf sesliğe karşın aslında toz duman. Ülke genel gidişatında ekonomik sıkıntı her ne kadar yetkililer tarafından inkar edilse de piyasalardaki durgunluk lafla geçiştirebilecek kadar basit durumda değil.

Siz bir taraftan Suriye kuzeyini kaptırmamaya (ki haklılar) çalışacaksınız, bir taraftan koalisyonun diğer adı olan ittifak sorunları ile uğraşacaksınız, iki büyük devlet ile birlikte aşık atmaya çalışacaksınız tabi ki ekonomi zorlayacaktır sizi. Üstelik tarım üretimi plansızlıktan fire verecek ithal mallara tarımsal ürünleri de katacaksınız zorluk çoğalır tabi. Allahtan turizm gelirleri güzel biraz nefes aldık ama oda sezonu kapatıyor. Aralığa kadar işlerimiz hayli zor.

Bu fırsattan yararlanmak isteyen muhalefet ekonomik verilerle sizi zorlayacak, iç rakipler yeni parti hevesini belirtecek tabi ki zorlanırsınız. Sevinin ki muhalefet hemen iktidarı istemiyor planı yıpratmaya devam etmek olduğundan yavaş hareketler yapıyor. Vardır bir planınız diyeceğim ama beklemeye tahammülümüz kalmadı. Ötelemeyi bırakın artık. Siz öteledikçe çuvala sığmayan mızraklar f1eryat ediyor duyun artık bir el atın. Yarayı iyileştiremiyorsanız kesin atın diye biliriz uygulayın artık. Tamam, anladık kararı bir tek Reis veriyor ama bilgileri doğru ve acil olarak iletin.

Aliağa problemli diyoruz dinlemiyorsunuz, huzur yok diyoruz aldırmıyorsunuz. Bastır bastır nereye kadar. Kongreler süreci başlıyor anladık ama siz zaten kimin başkan olması gerektiğine karar veriyorsunuz. Bir an önce hareket etseniz de üyeleriniz de rahat bir nefes alsa. Bunları Ak Partiye söylediğim belli ama CHP' li arkadaşlar ellerinizi ovuşturmayın Aliağa'da siz de aynı durumdasınız. Hala seçimin kaybettirenleri diye bir şey tutturmuşsunuz toparlanamıyorsunuz. Sizin kongre süreciniz de başlıyor. Sizde de oluşan gurupların sayısına 5 mi desem 8 mi desem şaşırıyorum. MHP zaten Başkan bizden diye rahat İyi parti ittifaktayız diye çok renk vermiyor, Saadet yok, DSP yok bunların ilçe Başkanlıkları tatile girmiş havasında. Yönetimlerinde istifalar, guruplaşmalar sonu nereye varacak merak ediyorum.

Siyasetin durgunluğu ekonominin durgunluğundan kötüdür çöküşü hızlandırır. Bu nedenle seçimlerden sonra bıraktığımız canlı gündem konuşmalarımıza devam etme kararı aldık. Bülent Pınarbaşı ve ben Çarşamba günü itibari ile yine sabahları canlı yayınla karşınızda olup sessizlikleri harekete geçirmeye çalışacağız.

Bu hafta bölgemiz kentlerinin başta İzmir olmak üzere KURTULUŞ GÜNLERİNİ kutladığı günlerle dolu geçecek. Allah bir daha bize işgal edilip Kurtuluş mücadelesi vermek zorunda kalacağımız günler göstermesin diyerek başta Gazi Mustafa Kemal Paşa ve Silah arkadaşları olmak üzere vatanımızın bütün ŞEHİTLERİNİ minnetle yad ettiğimi söylemek istiyorum kalın sağlıcakla…