SİTE SAĞ REKLAM ALANI

RAMAZAN BAYRAMI'NI BEKLEMEK

Evet, işimiz bayramı beklemek. Neden mi? Yüzümüz gülsün, cebimiz dolsun, feraha kavuşalım diye tabi.

31 Mayıs 2019 12:12 makaleler 795
Evet, işimiz bayramı beklemek. Neden mi? Yüzümüz gülsün, cebimiz dolsun, feraha kavuşalım diye tabi.

Olma ihtimali var mı? Var tabi. Öncelikle inanmak lazım, yoksa karamsar düşünerek aydınlığa, refaha ulaşmak hiçbir zaman mümkün olmadı, olmayacak da.

Neden bayram diyorum biliyor musunuz? İlk olarak emeklilerimiz biner lira alıp bir nefes alacaklar ikincisi çoluk çocuk üç beş lira bayram harçlığı alıp sevinecekler. Bir de 9 günlük tatil var, tatilciler de sezon başında işletmelere artı para harcayacak. Bunlar kesinleşecek şeyler.

Peki, dolar ne olacak, İstanbul'u kim kazanacak, Amerika ile ilişkiler ne olacak, İran'a ambargo bizi ne kadar etkileyecek, faizler artmaya enflasyon kudurmaya devam edecek mi? Bunlar da soru işareti olanlar.

Hükümet uğraşıyor mu? Evet, uğraşıyor. Başarılı olacak mı? Olmalı başka çaresi yok. Eğer gidişata dur denilmezse işler kötü. Mutlaka düzeltilmeli. O yüzden Bayramı beklemek dedim. Bayram illa resmen olan değildir, ekonominin de rayına girmesi bizler için bayram olacak. Yok, bayram görmeyelim diyenler bizler gibi aynı gemide batacaklar. Gün birlik olma günü. Biz sebep değiliz onlar düşünsün demek soruna çare bulmuyor, nafile deyişler gurubunda kaybolup gidiyor.

Bunlar bayramı görebilme hayallerimiz bir de bir nebze olsun yüzümüzün güldüğü işler var. Bunlar nedir denildi mi vereceğimiz cevap belediyeler olacaktır. Allahtan yerel idareler var. Ama küçük ama büyük çapta sosyal faaliyetleri devam ediyor ve halkın yüzü bir nebze olsun gülüyor.

Aliağa Belediyesi başta olmak üzere bölgemizdeki Kınık, Bergama, Dikili, Foça ve Menemen belediyeleri halka açık konserlerle, tiyatro ve kutlamalarla, festival ve özel günlerin programları ile içimizdeki daralmayı hafifletiyorlar. Yatırım için çabalıyorlar, bakım içi koşturuyorlar takdir etmek lazım. Belediyeler de olmasa hani derler ya "Kuş Uçmuyor” öyle bir zamanı yaşıyoruz.

Bergama'da yeni Başkan Hakan Koştu yeni düzenlemelerle uğraşırken, Kınık alt yapı sorunlarını da bitirmek üzere. Dikili Adil Kırgöz ile maaşlara çare arayıp bir taraftan kenti yaz sezonuna hazırlarken, Aliağa seçimi yeniden kazanan Serkan Acar'ın uygulamadaki mevcut çalışanlar üzerinde rotasyonlarını izliyoruz. Foça genç Başkanı Fatih Gürbüz ile neler yapabilecek merak uyandırırken, Menemen'de Serdar Aksoy eski Başkan Tahir Şahin'le tırt traş oynamaya devam ediyor. Bu ve bunun gibi bir sürü etkinliklerle dolu belediyelerimiz var. Önümüz festivallerle dolu. Zaten etkinlikleri gününden önce haber vererek veya gününde sizlerle paylaşarak biz de üzerimize düşeni yapıyoruz. Kimi belediye en büyük yatırımı gerçekleştirirken kimi en büyük konseri veriyor. Sinema gösterimleri, sanatsal faaliyetler, sergiler yaz boyunca devam edecek. Biz vatandaşlar işte bu yüzden tamamen hayattan kopmuyoruz, yaşamaya devam ediyoruz. Önümüzde de bi dolu festivaller bizi bekliyor.

Velhasıl Bayramı belediyeler biraz da olsa bize gösteriyorlar, hükümetten de beklemek en doğal hakkımız. Hadi gayret atlatacağız sözüne güveniyorum Mutlaka iyi günler GÖRECEĞİZ, UMUTLUYUM.

Biraz daha ilave yapalım, Ak Parti başaracak, CHP daha da toparlanacak, MHP desteğe devam edecek, İYİ Parti yolunu çizecek, HDP ülke ortak sorunlarına inşallah bizimle aynı gözle bakacak. Ve gündem güzel haberle dolu olacak.

Bu hafta da bu kadar diyerek saygılarımla Ramazan Bayramınızı kutluyorum.