SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ŞİMDİ RUHUNA SAYGI ZAMANI

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

11 Ocak 2019 20:19 makaleler 491
Olmasın dedik, yerel seçimlerin dinamiği farklıdır dedik ancak ittifaklar gerçekleşti ve Cumhur ittifakı sahaya indi. Millet ittifakı da 5-10 güne kadar nihayete erer ve onlar da sahaya inerler.
Bu yapılan ittifaklar çoğu yerde burukluk ve karmaşa yarattı yaratmasına fakat artık olan oldu ve bu yerel seçimlerde ittifakların mücadelesini izleyeceğiz. Görünen o ki bu süreyi sapmadan götüren başarılı olacak.
Açıklanan yer ve adaylarda sıkıntı olmadı değil, oldu. Burukluklar oluştu, bu şekilde olmaz dendi. Hatta Genel Merkezler ellerine patron biziz sopasını bile aldı. Ama artık bitti. Seçim bu aday ve anlaşmalar çerçevesinde yapılacak.
Q yüzden teşkilatlar, örgütler ve de adaylar artık önlerine bakıp programlarını uygulamaları gerekiyor. Çalışırken de yol kazalarına uğramamak için artık çatlak seslere bakmadan yeni sorunlar çıkarmadan hem kırgın gönülleri okşamalı hem de zaten geç kalınmış çalışmalar bir an önce başlamalıdır.
Bölgemizde Dikili ve Bergama'da ittifak ruhuna uygun davranışları haberimiz olduğundan katıldığımız toplantılarda gördük. Bahsettiğimiz ittifak tabi ki Cumhur İttifakı ile ilgili, Millet İttifakı henüz resmen başlamadığından dolayı nasıl gidecek henüz görmedik bir iki hafta içinde onları da görürüz ve bu satırlar arasında paylaşırız. Bu iki ilçe dışında diğer ilçelerde de aynı durumlarla karşılaşma durumumuz son derece olasılık dahilinde, rastlarsak onları da anarız. İl yönetimlerinde ve ilçe teşkilatlarında yetkili konumda bulunanlar bu ittifakın ruhuna tam inanmış vaziyetteler. Bu çaba altta tabana da yansırsa işler yürür yok halledemezlerse o zaman "yandı gülüm keten helva”.
Aday olarak açıklananları büyük bir tehlike bekliyor. Konuşma ve çalışmalarında ağızlarından çıkacak kelimelere azami dikkat göstermek zorundalar. Siyaset artı söz ver gitsin siyaseti değil yapamayacağınız işi veya zamanında yerine getiremeyeceğiniz bir şeyi söz verirken iki defa düşünün derim. Daha yolun başındasınız ve 3 ay sonrasında o çok istediğiniz makamı sırf bu yüzden kaybedebilirsiniz. Bu gün yanınızda olan sizin boş keseden attığınızı anladığı gün sizi terk edecek gelseydi bir oy olan getirisi kızgın olacağından dolayı size iki eksi oy olarak dönecektir. İttifakınızdaki oluşumun ruhunda kandırmacaya yer yok. Ruhlarda bildiğiniz üzere ürkütülmeye, üzmeye gelmeyen soyut olaylardır. Aman dikkat!
Siyaset gönül işidir desek te artık değişen şartlar menfaat işidir demeyi daha geçerli kılıyor. Gönülle İttifak ruhuna inananları sen zaten bizdensin deyip kenarda bırakma devride geçti. İnsanlar sevgi ve saygıları karşılığında aynı şeyleri bekler haldeler. Bunlar unutulmadığı söylemler bir diğer ortağınızın Zülfikar'ına dokunmadığı sürece başarı gelir. Bugün bu desturla başladığınız işi 31 Mart akşamına kadar devam ettirmelisiniz.
Naçizane tavsiyeler bu kadar, herkesin bildiğini tekrarlamak bazen işimiz oluyor. Hâlbuki biz şunu direk söylemeliyiz; Ruhuna inanmıyorsanız neden sessiz kalıyorsunuz? Diyemiyoruz çünkü sıkıntıları yakından biliyoruz. Düzelir, bütünleşirler umuyoruz, bekliyoruz. Ama düzelme umudu olmadığını görürsek isyanı ilk biz duyururuz merak etmeyin.
"10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”müzü kutlama nezaketinde bulunan dostlarımıza teşekkürler ediyor, saygılarımla hoşça kalın diyorum.