SİTE SAĞ REKLAM ALANI

SÖZ DEĞİL İCRAAT GEREK

Seçimler bitti şimdi iş zamanı dememiz lazım ama henüz görebildiğimiz tebrik görüşmeleri.

23 Nisan 2019 16:18 makaleler 600
Seçimler bitti şimdi iş zamanı dememiz lazım ama henüz görebildiğimiz tebrik görüşmeleri.
Hani eskiden 40 gün düğünler yapılırmış ya onun gibi bir şey. Artık bütün başkanlar işlerine bakmalı diyoruz ama İstanbul'un mazbatası Ekrem İmamoğlu'na geç de olsa verilmesine rağmen YSK Ak Partinin seçimin iptaline yönelik müracaatını gündemine almış olması mevzunun 7 gün daha uzayacağını işaret ediyor. Bütün Türkiye dikmiş gözünü İstanbul'a bekliyor pozisyonunda. Birde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı her şeyi allak bullak etmeye yetti.
Birinci deyişim İstanbul için olacak, inşallah seçimler yenilenmez diyor ve ilave ediyorum; Bizim kanımızda mazluma destek düşüncesi ön plandadır ve eğer iptal durumu ortaya çıkarsa yenilenen seçimi CHP çok büyük oy farkıyla tekrar kazanmış olur. Ak Parti eğer hezimet yaşamak istemiyorsa bu sevdasından vaz geçmelidir.
İkinci olarak Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırının hiçbir doğru tarafı yoktur. Şehit cenazelerine katılmıyor dediğiniz kişiye törene katıldığında bu saldırıyı mazur göremezsiniz. CHP teröristlerle iş birliği içinde lafınız siyaseten yanlış ama hadi kullanıyorsunuz diyelim, bunu Şehit cenazesinde saldırıya çeviremezsiniz. Şehit saygı ister Şehit huzur ister cenazeyi bırakır saldırı yapmak neyin nesidir. Aynı saatlerde İstanbul'da İmamoğlu mitinginde toplanan kalabalığı galeyana getirecek sözler sarf edilseydi zaten istim üstünde duran İstanbul'un yaşayabileceği kaosu tahmin edebiliyor musunuz?
Ayrıştırma heveslerinizden vaz geçin bunun kimseye yararı yok zarar gören hepimiz oluruz. Şimdi derdimiz ekonomi olmalı masallarla değil gerçeklerle yüzleşmeliyiz. Sıkıntısı olana değil işini halledene kredi açmakla, seçimlerde benim yanımda değildi anlayışlarıyla veya baskıcı işlerle insanları ayrıştırmaktan bir an evvel ayrılın ülkeyi idare edenler artık seçimi unutup nasıl toparlarız bunun çareleri ile uğraşsın. Belediye başkanı seçilenlerde bir an önce seçim vaatlerini nasıl gerçekleştirecekler bunlarla ilgilensinler. Geçmiş idareyle uğraşmayı bir kenara bırakıp önlerine baksınlar. Sizde gördünüz rakibiniz değil siz kazandınız. Hala rakiple ilgilenip kendi yapmanız gerekli işler için lazım olacak zamanı boşa harcamayın.
Söz verdiğiniz işler arasında basın olarak bizler de vardık. Ağzınızdan yerel basın bizler için değerli deyip durdunuz. Şimdi sözünüzü tutma zamanı. Görelim bakalım kimler ne kadar sözünde duracak merakla bekliyoruz.  Aslında bu satırlar sadece belediye başkanları için değil tüm siyasiler ve STK'lar için de geçerli.
Ak Parti İl Başkanı değişti. Yeni Başkan Kerem Ali Sürekli'ye ve yeni oluşturacağı yönetim kurulu üyelerine başarılar diliyorum. Bazı ilçelerde de değişimler bekleniyor ki! Değişmesi gereken yerler var. İnşallah bu yönetim de sen ben bizim oğlan hatasına düşmez diye umuyorum. 
Atatürk'ümüzün armağanı 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlar saygılar sunarım.