SİTE SAĞ REKLAM ALANI

YAPMAYIN!

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

02 Ocak 2019 15:49 makaleler 389
Uymuyor işte. Yerele uymuyor, yapmayın şu ittifakları. Bir sürü üzgün, bir sürü kırgın yaratıyorsunuz.

Siz ne kadar anlatırsanız anlatın verdiğiniz her yer kendi taraftarlarınızla aranızı açıyor. Ses çıkan yerde "Hainsiniz” ses çıkmadan kabul görmüş gibi görünen yerlerde "Nedir bu ya” sesleri ayyuka çıkıyor.

Sadece Ak Partide değil aynı şeyler CHP'de de oluyor, sadece söylemler farklı o kadar. Diğer 2 küçük partide almış sazı eline çalıyor ha çalıyor. Bölgemizde "Şurayı da isteriz, burayı da isterimler” bitmediğinden ittifak masaları hala net bir açıklama yapamadı. Artık nerede ise YSK programı başlayacak bizler hala bekliyoruz. Siyasi yetkililer çıkan veya çıkacak ateşi cılızlaştırabilmek için uzatıyor da uzatıyorlar.

Yani şu bekleme süresindeki yılgınlıklar seçimlere nasıl yansıyacak merak ediyorum. Pek düzgün yansımayacağı mutlaka da.. Dur bakalım neler göreceğiz.

Kendisinden kat kat fazla oy almış partiden ilçeyi isteyenler mi ararsın, kendisine veriler ilçede kendine destek verecek olan daha fazla oy sahibi partiye ders vermeye kalkan mı ararsın hepsi var. Ne için 3 Büyük Büyükşehir uğruna girişilen bu kadar karmaşık bu kadar lüzumsuz ittifak işleri anlamak mümkün değil. Büyükşehirleri kaybetsen hükümet mi elden gidecek, kazansan hükümet mi olacan. Bırakın bu işleri millet yapılan hizmete bakacak memnunsa eskisine değilse yenisine oy atacak demek de isterdim ama kazın ayağı o kadar da değil. Siyaset çok değişti. Artık projelere, işe, ahlaka filan bakılmıyor. Varsa yoksa "Ben ne alacağım” sorusuna verilen cevap. Bu cevaba göre şekilleniyor her şey.

İttifak Genel seçimlerin konseptine uygun yerele uygun değil. Bunu herkes biliyor ama yapmayalım diyen yok. Sizin o şakur şukur dağıttığınız illeri rüyasında görecek yerlere verirseniz seçim sonrasında kapıdan içeri girmeniz için kolluk kuvveti isteyeceğiniz yerler olacak. Allah yardımcınız olsun ne diyeyim. Hâlbuki yerel seçimler yerel seçim gibi yapılsa aslında siz yine hedeflerinize ulaşabilirdiniz, geçti artık istikamet Niğde çünkü Bor geçildi.

İyisi ile kötüsü ile bir yıl daha geride kalıyor. Yeni yılın hepimize memleketimize vatanımıza hayırlar getirmesini temenni ediyor yeni günlerin gönlünüzce geçmesini diliyorum kalın sağlıcakla. Saygılarımla...