SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ABD'den 150 bin metreküp LNG alındı

Türkiye, ABD'den 150 bin metreküp LNG aldı

04 Ocak 2019 12:05 aliaga 193
ABD'den 150 bin metreküp LNG alındı
Türkiye, Amerika'daki Cove Point Tesisleri'nden ilk LNG alımını gerçekleştirdi. Seri Camar isimli geminin getireceği 150 bin metreküp LNG'nin 8 Ocak'ta EgeGaz'a ait Aliağa Terminali'ne boşaltılması bekleniyor.
ABD'nin LNG formundaki ilk kayaç gazı satın alımını 2016 yılında gerçekleştiren Türkiye, ABD'nin Maryland Eyaleti'nde bulunan Diminion's Cove Point Tesisleri'nden ilk LNG alımını yaptı.

150 bin metreküp LNG taşıyan Seri Camar gemisinin yükünü 8 Ocak 2019 tarihinde EgeGaz'a ait Aliağa Terminali'ne boşaltması bekleniyor.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER