SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ADD İZMİR ŞUBELERİ DİRENEN İŞÇİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Atatürkçü Düşüncü Derneği İzmir Şubeleri, 80 gündür direnişte olan Aliağa Belediyesi işçilerini yalnız bırakmadı.

05 Ağustos 2019 17:54 aliaga 410
ADD İZMİR ŞUBELERİ DİRENEN İŞÇİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
Atatürkçü Düşünce Derneği İzmir Şube başkanları ve Genel Merkez yöneticileri direnişleri devam eden Aliağa Belediyesi işçilerine destek ziyaretinde bulundu. 
Direnişteki işçileri selamlayan ADD Aliağa Şube Başkanı Erol Ertürk "İşi, ekmeği ve çocuklarının geleceği için 80 gündür Aliağa Demokrasi Meydanı'nda direnen Belediye işçilerinin ilk günden itibaren yanlarında olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi. 
Atatürkçü Düşünce Derneği GYK üyesi Sevil Nazan Keskin ise "80 gündür burada bir direniş sürmekte… Burada direnen arkadaşlarımızın en büyük kabahati, kendilerini değil kamu yararını gözeterek işlerini alın teriyle, hakkıyla yerine getirmiş olmak. Bu arkadaşlarımız bundan önceki dönemde belediyenin çalışanıydılar. Aynı belediye başkanı aynı işçilerle beş yıl çalıştı. O beş yıl boyunca işçi arkadaşlarımız işlerini ihmal etmeden, gözlerinden sakınarak baktıkları bir Aliağa için çalıştılar. Şimdi aynı belediye başkanı hangi gerekçeyle arkadaşlarımızla artık çalışmak istemediğini ifade ediyor. Aliağa halkı kendisine insanların hayatlarını darmadağın etmesi için vermedi. Alınan yetkiyi insanların aşıyla, işiyle, ailelerini parçalamak pahasına kullanması kabul edilebilir değil. ADD emek mücadelesinin her zaman yanında olmuştur. Buradaki mücadele aynı zamanda emeğin örgütlü mücadelesinin temsilcisi. Belediye başkanını bir an evvel aldığı karardan geri adım atmaya çağırıyoruz. Birleşe birleşe, direne direne kazanacağız” diye konuştu. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER