ALİAĞA BELEDİYESİ HER AY BİR KİTAP KAMPANYASINA DEVAM EDİYOR

GÜZELHİSAR'IN YENİLENMİŞ BASKISI OKUYUCUYLA BULUŞTU

01 Mart 2018 00:53 aliaga 198
ALİAĞA BELEDİYESİ HER AY BİR KİTAP KAMPANYASINA DEVAM EDİYOR
Her ay bir kitap kampanyasına devam eden Aliağa Belediyesi, ‘Aliağa Kent Kitaplığı' serisinin ikinci eseri olan ‘Aliağa Çevresi ile Birlikte, Güzelhisar' kitabının düzeltilmiş üçüncü baskısını okuyucuyla buluşturdu.

Güzelhisar bölgesi ile ilgili Osmanlı arşivlerinde bulunan yeni belgelerin de eklendiği düzeltilmiş yeni baskının dağıtımı Mart ayı sonuna kadar devam edecek. Tarih severler yeni baskıyı Aliağa Belediyesi Hilal Masa Birimi'nden, Yeni Şakran ve Helvacı Hizmet Binası ile Aliağa Belediyesi Nadir Nadi Kütüphanesi'nden ücretsiz olarak edinebilirler.

Aliağa'nın 8 bin 500 yıllık tarihine ve kültürüne ışık tutan çalışmalara aralıksız devam eden Aliağa Belediyesi, ‘Aliağa Kent Kitaplığı' serisinin Cevat Yıldırım'a ait 432 sayfalık dev eserini düzeltilmiş üçüncü baskısıyla tarih severlerin beğenisine sundu. Kitapta; 1320'den 1864 yılına kadar Saruhanoğullarına ve Osmanlı Devletine 500 yıldan fazla kazaklık yapmış olan Güzelhisar'ın 20.Yüzyıl sonunda hızla gelişmesi, tarihi ve coğrafyası ile ele alınıyor.

Dağıtımına başlanan ‘Aliağa Çevresi ile Birlikte, Güzelhisar' kitabının düzeltilmiş üçüncü baskısına kelime indeks eklemesi yapıldı. Güncel düzeltmelerin de yer aldığı kitaba bölge tarihini yakından ilgilendiren Osmanlı dönemine ilişkin arşiv belgeler eklendi.