SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA BELEDİYESİ 'KYME SATRANÇ TURNUVASI' BAŞLADI

Aliağa Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘KYME Satranç Turnuvası' başladı.

10 Haziran 2018 16:28 aliaga 346
ALİAĞA BELEDİYESİ 'KYME SATRANÇ TURNUVASI' BAŞLADI
Enka Spor Salonu'nda iki gün sürecek olan turnuvaya yerli ve yabancı satranç tutkunları katılım gösterdi. 180 sporcunun yarıştığı turnuva saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması ve Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt'un ilk hamlesi ile başladı. Özkurt, yaptığı açılış konuşmasında ise turnuvaya katılan sporculara başarılar diledi. Turnuvanın başlaması ile sporcular arasında kıyasıya bir mücadeleye başladı.

Oldukça çekişmeli ve eğlenceli bir atmosferde gerçekleştirilen turnuvaya 180 sporcu katıldı. İstanbul, Çanakkale, Denizli, Manisa ve Hatay gibi Türkiye'nin birçok şehrinden olduğu gibi turnuvaya yabancı uyruklu vatandaşlarda ilgi gösterdi. Azerbaycan'dan ve Özbekistan'dan gelen satranç tutkunları da satranç masasındaki yerlerini aldı.

A,B ve C olarak üç farklı kategoride gerçekleştirilen turnuvada Türkiye Satranç Federasyonu Uluslararası Hakemi Emin Yasa Altun, Başhakem Birol Yüce'nin yanı sıra dokuz hakem görev yapıyor.

TÜRKİYE SATRANÇ FEDERASYONU ULUSLARARASI HAKEMİ EMİN YASA ALTUN: “SATRANÇ YILLAR SONRASINA YAPILAN UZUN VADELİ BİR YATIRIMDIR”
Satrancın hemen sonuç veren bir spor olmadığını belirten Türkiye Satranç Federasyonu Uluslararası Hakemi Emin Yasa Altun, satranç turnuvasını geleneksel hale getiren Aliağa Belediyesi'ne teşekkür ederek şunları söyledi: “Satranç yıllar sonrasına yapılan uzun vadeli bir yatırımdır. Bunu da yapmak bir belediye için çok önemli. Belediyeler genellikle kısa vadede sonuç alacakları faaliyetler yaparlar. Oysaki Aliağa Belediyesi satranç ile çocuklarımıza ve yarınlarımıza yatırım yapıyor. Bu davranışlarından ötürü başta Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar olmak üzere tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER