SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA BELEDİYESİ 'KYME SATRANÇ TURNUVASI' SONA ERDİ

ALİAĞA BİRİNCİLİĞİ KAPTIRMADI

12 Haziran 2018 10:09 aliaga 403
ALİAĞA BELEDİYESİ 'KYME SATRANÇ TURNUVASI' SONA ERDİ
Aliağa Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘KYME Satranç Turnuvası' sona erdi.

Enka Spor Salonunda 180 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen turnuva iki gün sürdü. İstanbul, Manisa, Denizli, Hatay gibi Türkiye'nin birçok şehrinden satranç tutkunu kendi kategorisinde birinci gelebilmek için kıyasıya mücadele etti. Turnuvada yabancı uyruklu satranç severler de ilgi gösterirken Azerbaycan ve Özbekistan uyruklu sporcular turnuvada yer aldı.

Aliağa Belediyesi Satranç Kulübü ile Türkiye Satranç Federasyonu'nun ortaklaşa düzenlediği turnuvada maçlar 6 tur üzerinden sporcu başına 60'+30" süreyle oynandı. A,B ve C olarak üç farklı kategoride gerçekleştirilen turnuvada Türkiye Satranç Federasyonu Uluslararası Hakemi Emin Yasa Altun, Başhakem Birol Yüce'nin yanı sıra dokuz hakem görev yaptı.


ALİAĞA BİRİNCİLİĞİ KAPTIRMADI
Geçtiğimiz senelerde yapılan turnuvalarda olduğu gibi bu yılda Aliağalı sporcular turnuvaya damgasını vurdu. Aliağa Belediyesi Satranç Kulübünden yetişen Serkan Soysal, A kategorisi ve tüm turnuvanın birincisi olmayı başardı.
Turnuvada derece giren yarışmacılara ödül ve madalyalarını Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt takdim etti.
Son ana kadar büyük bir çekişmeye sahne olan turnuvada dereceye girenler şöyle;

A Kategorisi;

1.Serkan Soysal

2.Alikhan Guseynov

3.Azer Abdullayev

4.Rashad Zeynallı

5.Mert Yılmazyerli

6.Atakan Mert Biçer

7.Alparslan Işık

8.Oğuz Öner

9.Vugar Rasulov

10.Gökhan Narman

 

B Kategorisi;

1.Wcm Gülcan Sena Kayış

2.Aykhan Safarlı

3.Hayatı Toksan

4.Ahmet Güneş

5.Mustafa Efekan Şafak

6.Mert Şencan

7.Baha Karadağ

8.Mert Ceyhan

9.Efe Barkın Dinçer

10.Salih Pekgüzel

 

C Kategorisi;

1.Azmi Uslu

2.Arda Şappazoğlu

3.Hüseyin Talha Kaya

4.Umut Tarba

5.Ruhan Arda Çeltik

6.Elif Şarbak

7.Deniz Duygun

8.Onur Durkal

9.Cemre Uğur

10.Mehmet Berat Asri
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER