SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA BELEDİYESİ OCAK AYI MECLİSİ İKİNCİ OTURUMU YAPILDI

HİZMET ALIMI İÇİN YENİ BİR ŞİRKET KURULMASINA KARAR VERİLDİ

05 Ocak 2018 21:14 aliaga 496
ALİAĞA BELEDİYESİ OCAK AYI MECLİSİ İKİNCİ OTURUMU YAPILDI
Aliağa Belediyesi Ocak Ayı Meclisi ikinci oturumu belediye toplantı salonunda gerçekleştirildi. Tek gündem maddesi ile toplanan meclisi Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar yönetti.

Birinci oturumda gündem dışı önerge olarak gündeme alınan ve Plan Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edilen, hizmet alımı amacıyla sermayesinin tamamı Aliağa Belediyesi'ne ait limited şirket kurulması hususundaki madde meclis üyelerince oylandı

.Meclis üyesi Erdal Önal tarafından okunan tek gündem maddesi şöyle; “24/12/2017 tarihli ve 30280 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında 639 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin 126.maddesi ile 27/06/1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen Ek 20. Maddenin birinci fıkrasında ‘İl Özel İdareleri, belediyeler ile bağlı kuruluşları ve bunların üyesi olduğu mahalli idare birlikleri, personel çalıştırılmasına dayalı hizmetleri 4/1/2002 tarihli ve 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 22.maddesindeki limit ve şartlar ile 62.maddesinin birinci fıkrasının (e) bendindeki sınırlamalara tabi olmaksızın doğrudan hizmet alımı suretiyle birlikte ya da ayrı ayrı sermayesinin yarısından fazlası bu idarelere ait ve halen bu kapsamda hizmet alımı yaptığı mevcut şirketlerinden birine, bu nitelikte her hangi bir şirketi bulunmuyorsa münhasıran bu amaçla kuracakları bir şirkete gördürebilir' hükmü yer almaktadır. Bu nedenle münhasıran hizmet alımı amacıyla sermayesinin tamamı Aliağa Belediyesi'ne ait, 10 bin TL sermayeli ve genel hizmetler konusunda eleman temin etmek, temizlik ve bakım hizmeti vermek, her türlü mühendislik personeli hizmeti, park, bahçe, rekreasyon alanlarının düzenlenmesi, ışıklandırılması, bakım, onarım, tadilat yapılması, projelendirilmesi hizmetleri vermek faaliyet konulu limited şirket kurulması hususunu arz ederim”

Maddenin okunmasının ardından oylamaya geçildi. Yapılan oylanmada tek gündem maddesi komisyondan geldiği şekliyle oy birliği ile kabul edildi.Oylamaya mazeretleri bulunan meclis üyeleri Zülküf Koçoğlu, Aslan Erol Mete ve Murat Yaman katılmadı. Ocak ayı meclisi ikinci oturumu oylamaya katılmayan meclis üyelerinin mazeretlerinin kabulü ve bir sonraki meclis toplantısının 6 Şubat 2018 Salı günü saat 18.30'da yapılmasına karar verilmesiyle son buldu.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER