ALİAĞA BELEDİYESİ OKUL BAHÇELERİNİ YEŞİLLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR

Gençlerin daha sağlık ve daha yeşil bir ortamda eğitim almalarını hedefleyen Aliağa Belediyesi, eğitim kurumlarına verdiği fidan desteğini sürdürüyor.

04 Ocak 2018 21:09 aliaga 228
ALİAĞA BELEDİYESİ OKUL BAHÇELERİNİ YEŞİLLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR
Gençlerin daha sağlık ve daha yeşil bir ortamda eğitim almalarını hedefleyen Aliağa Belediyesi, eğitim kurumlarına verdiği fidan desteğini sürdürüyor. Okul bahçelerinin yemyeşil bir görünüme kavuşmasını amaçlayan belediye ekipleri, Atatürk Ortaokulu'nun bahçesinde ağaçlandırma çalışması yaptı.
Aliağa Belediyesi ve Atatürk Ortaokulu Okul Aile Birliği'nin ortaklaşa gerçekleştirdiği ağaç dikim programında 30 adet limon servi toprakla buluşturuldu. Öğrencilerin de destek verdiği programda gençler ağaç dikmenin mutluluğunu yaşadı. Öğrenciler dikilen limon servilere kendi sınıflarının isimlerini vererek bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
Öğrencilerin yeşile bürünmüş bir bahçe içerisinde eğitim almayı hak ettiğini belirten Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Harun Selim Tosun, ilçe genelindeki yeşillendirme çalışmalarının hızla devam edeceğini söyledi. Tosun, “Eğitim kurumlarının yeşil bir görünüme kavuşmasına büyük önem veriyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Bizim ana gayemiz, geleceğimiz olan çocuklarımızın daha huzurlu, daha sağlıklı ve daha yeşil bir ortamda eğitim almalarıdır” dedi.