SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA BELEDİYESİ OKUL BAHÇELERİNİ YEŞİLLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR

Gençlerin daha sağlık ve daha yeşil bir ortamda eğitim almalarını hedefleyen Aliağa Belediyesi, eğitim kurumlarına verdiği fidan desteğini sürdürüyor.

04 Ocak 2018 21:09 aliaga 504
ALİAĞA BELEDİYESİ OKUL BAHÇELERİNİ YEŞİLLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR
Gençlerin daha sağlık ve daha yeşil bir ortamda eğitim almalarını hedefleyen Aliağa Belediyesi, eğitim kurumlarına verdiği fidan desteğini sürdürüyor. Okul bahçelerinin yemyeşil bir görünüme kavuşmasını amaçlayan belediye ekipleri, Atatürk Ortaokulu'nun bahçesinde ağaçlandırma çalışması yaptı.
Aliağa Belediyesi ve Atatürk Ortaokulu Okul Aile Birliği'nin ortaklaşa gerçekleştirdiği ağaç dikim programında 30 adet limon servi toprakla buluşturuldu. Öğrencilerin de destek verdiği programda gençler ağaç dikmenin mutluluğunu yaşadı. Öğrenciler dikilen limon servilere kendi sınıflarının isimlerini vererek bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
Öğrencilerin yeşile bürünmüş bir bahçe içerisinde eğitim almayı hak ettiğini belirten Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Harun Selim Tosun, ilçe genelindeki yeşillendirme çalışmalarının hızla devam edeceğini söyledi. Tosun, “Eğitim kurumlarının yeşil bir görünüme kavuşmasına büyük önem veriyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Bizim ana gayemiz, geleceğimiz olan çocuklarımızın daha huzurlu, daha sağlıklı ve daha yeşil bir ortamda eğitim almalarıdır” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER