SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA BELEDİYESİ PİDE DENETİMLERİNE BAŞLADI

DENETİMLER RAMAZAN AYI SÜRESİNCE DEVAM EDECEK

07 Mayıs 2019 14:25 aliaga 1439
ALİAĞA BELEDİYESİ PİDE DENETİMLERİNE BAŞLADI
Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Ramazan ayının başlaması ile birlikte kent genelindeki fırınlarda pide denetimlerine başladı.


Zabıta ekipleri, fırın işletmeciliği yapan esnafın gramaj ve hijyen kurallarına uyup uymadıklarına dair denetimlerine başladı. Ekipler, ilk gün yaptıkları denetimlerde Ramazan pidelerinin pişmesinden gramajına kadar titiz bir inceleme gerçekleştirdi. Ramazan ayı süresince 200 gram pide 1 lira 25 kuruş, 250 gram pide 1 lira 50 kuruş, 300 gram pide ise 2 lira 50 kuruştan satışa sunabilecek. 200 gramın altında pide satışı yapılamayacak.


Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürü Mustafa Tahir Acar, Ramazan ayının ilk gününden itibaren başladıkları pide denetimlerine Ramazan ayı süresince devam edeceklerini söyledi.


İlk gün denetimlerinde herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmadığını belirten Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürü Mustafa Tahir Acar, "Halkımızın güvenilir ürünlere ulaşabilmesi için zabıta müdürlüğü olarak 7 gün 24 saat hizmet vermekteyiz. Yılın 12 ayı gerçekleştirdiğimiz rutin denetimlerimizi Ramazan süresince fırınlarda, marketlerde ve pazar yerlerinde sıklaştıracağız” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER