SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA BELEDİYESİ SATRANÇ KULÜBÜ YAZ DÖNEMİ KAYITLARI BAŞLIYOR

ALİAĞA BELEDİYESİ SATRANÇ KULÜBÜ SORUMLUSU ONUR HASKAN: “PLANLI HAREKET ETMENİN ÖNEMİNİ VE GEREKLİLİĞİNİ KAVRATIR”

18 Haziran 2018 18:33 aliaga 313
ALİAĞA BELEDİYESİ SATRANÇ KULÜBÜ YAZ DÖNEMİ KAYITLARI BAŞLIYOR
Vatandaşlarının sosyal ve kültürel gelişimine katkı sunmak için çalışan Aliağa Belediyesi, yaz dönemi kurs kayıtlarını başlatıyor. Kurslara katılmak isteyenler 18-29 Haziran tarihlerinde satranç kulübüne müracaat ederek kayıt yaptırabilecek.

Aliağa Belediyesi Satranç Kulübü, 2017-2018 eğitim öğretim döneminin sona ermesiyle birlikte yaz dönemi eğitim faaliyetlerine başlıyor. Yaz dönemi boyunca devam edecek olan satranç kurslarına 5 yaşın üzerinde olan vatandaşlar kayıt yaptırabilecek.

Satranç severlere kapısını açacak olan Aliağa Belediyesi Satranç Kulübü'nün, yaz dönemi kayıtları, 18 Haziran Pazartesi günü başlayacak ve 29 Haziran Cuma günü sona erecek. Kurslar ise 2 Temmuz Pazartesi gününden itibaren Atatürk Ortaokulu karşısında bulunan belediye hizmet binasındaki dersliklerde verilecek.

ALİAĞA BELEDİYESİ SATRANÇ KULÜBÜ SORUMLUSU ONUR HASKAN: “PLANLI HAREKET ETMENİN ÖNEMİNİ VE GEREKLİLİĞİNİ KAVRATIR”

Satranç sporunu geniş kitlelere yaymayı hedeflediklerini belirten Aliağa Belediyesi Satranç Kulübü Sorumlusu Onur Haskan, “Satranç sporu bireylere araştırma ve sorgulama gibi yetenekler kazandırır. Bir düşünce sporu olan satranç özellikle küçük yaştaki çocuklar için tavsiye ettiğimiz bir spor dalıdır. 12 yaştan önce satranç öğrenilmesinin eğitime ve zeka gelişimine yaptığı katkılar bilimsel olarak tespit edildi. Planlı hareket etmenin önemini ve gerekliliğini kavratır. Kişiliği ve karakteri olumlu yönde etkiler ve geliştirir. Kendine güven duygusu aşılar ve bunu geliştirir” diyerek Aliağalıları satranç oynamaya davet etti.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER