SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA BELEDİYESİ ŞUBAT AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

İkinci birleşim 8 Şubat Perşembe günü saat 18.00 de yapılacak

07 Şubat 2018 19:17 aliaga 759
ALİAĞA BELEDİYESİ ŞUBAT AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
İkinci birleşim 8 Şubat Perşembe günü saat 18.00 de yapılacak

Aliağa Belediyesi Şubat ayı olağan meclisi Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde gerçekleştirildi. Meclis Salonu'nda yapılan toplantının gündeminde başkanlıktan gelen önergeler, komisyondan gelen raporlar ve gündem dışı önergeler yer aldı.
 
Şubat ayı meclisi 2 Ocak 2018 ve 4 Ocak 2018 tarihli meclis tutanaklarının okunup oylanması ile başladı. Meclis gündeminde yer alan 23 madde meclis üyelerince görüşülerek tek tek oylandı.
 
BAŞKAN SERKAN ACAR, “ALLAH ASKERLERİMİZİN AYAĞINA TAŞ DEĞDİRMESİN”
Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, maddelerin oylanmasına geçilmeden önce Afrin'deki terör örgütü PYD/PKK mensuplarına yönelik ‘Zeytin Dalı Harekâtı' operasyonları sırasında şehit düşen askerlerimize Allah'tan rahmet diledi. Başkan Serkan Acar yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Aliağa'dayız ama hepimizin kalbi Suriye'de. Suriye'de terör örgütlerine karşı mücadele veren, bu mücadele esnasında hayatını kaybederek şehit düşen tüm askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine de sabırlar diliyorum. Yaralanarak gazi olan askerlerimize Allah'tan acil şifalar diliyorum. Allah askerlerimizin ayağına taş değdirmesin dedi.
Söz alan Ak Parti Gurup Başkan Vekili Kazım Ulaş'da Afrin harekâtında Ordumuzun askerleri muzaffer olsun diyerek Şehitlere rahmet yaralı Gazi askerlerimize acil şifalar diliyorum açıklamasını” Bu harekâta milli bakmayanları ve açıklaması ile kamuoyunun tepkisini çeken Türk Tabipler Birliğini kınıyorum” dedi.
CHP Gurup Başkan Vekili Erol Güngör de konuşmasında “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Afrin'deki harekâtını destekliyor ve mümkün olan en az acıyı yaşamayı temenni ediyoruz” dedi.

 
Başkanlıktan Gelen Önergeler Kapsamında yer alan; 1-2-5-7 ve 8. Maddeler oy birliği ile İmar Komisyonuna Havale edildi. 4.madde Plan ve Bütçe Komisyonuna, 6.madde ise İmar ve Plan Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi. Komisyondan gelen raporların tamamı komisyondan geldiği şekliyle oy birliği ile kabul edildi.
 
GÜNDEM DIŞI ÖNERGELER
Denetim komisyonu tarafından, komisyonda görev yapan müfettişlerin görev sürelerinin uzatılması konusunda verilen gündem dışı önerge meclis tarafından oy birliği ile gündeme alınarak kabul edildi.
 
İlçemiz Samurlu Mahallesinde yapılacak kadastral çalışmalar kapsamında görevlendirilmek üzere İzmir Valiliği tarafından bilirkişilik yapacak isimlerin belirlenmesi amacıyla gönderilen yazıya istinaden gündeme alınan madde oy birliği ile İmar Komisyonuna havale edildi.
 
Aliağa Belediyesi'nin Bozköy Mahallesi Ilıca Mevkii 212 parselde bulunan ve 21.891.489,45 TL değer biçilen taşınmazın üzerinde kaç TL icra bulunduğu ve 22 Şubat 2018 tarihinde satışa çıkarılacak olan arsanın belediye tarafından satın alınması, bu meblağın belediyede bulunmaması durumunda Aliağa Belediyesi'ne gerekli borçlanma yetkisinin verilmesi hususunda meclis üyeleri tarafından gündem dışı önerge verildi. Gündem dışı önerge konunun görüşülmesi için Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi. Komisyon raporunun mecliste görüşülmesi için Şubat ayı ikinci birleşiminin 8 Şubat Perşembe günü saat 18.00'de yapılmasına karar verilerek ilk birleşim sona erdi.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER