SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA BELEDİYESİ'NDEN KALABAK MAHALLESİ'NE 3 BİN 690 METREKARELİK SOSYAL YAŞAM ALANI

ALİAĞA BELEDİYESİ'NDEN KALABAK MAHALLESİ'NE 3 BİN 690 METREKARELİK SOSYAL YAŞAM ALANI

30 Mayıs 2018 01:26 aliaga 477
ALİAĞA BELEDİYESİ'NDEN KALABAK MAHALLESİ'NE 3 BİN 690 METREKARELİK SOSYAL YAŞAM ALANI
Aliağa Belediyesi, merkez ve dış mahalle ayrımı yapmaksızın sürdürdüğü çalışmalar kapsamında Kalabak Mahallesi'ne 3 bin 690 metrekarelik sosyal yaşam alanı kazandırdı.

 

Aliağa Belediyesi dış mahallelerde sürdürdüğü üstyapı yenileme, çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü'nün ortaklaşa yaptığı çalışmalar doğrultusunda Kalabak Mahallesi'nde her yaştan vatandaşın huzur ve güven içerisinde vakit geçirebileceği 3 bin 690 metrekarelik sosyal yaşam alanı hizmete sunuldu.

 

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar ile 2 bin metrekarelik yeşil alan ve 530 metrekare yürüyüş alanı oluşturuldu. Çocuklar için ayrılan 195 metrekarelik oyun alanına batık gemi figürlü oyun grubu konuldu. Oyun alanı çocuklar için daha güvenli ve hijyenik bir malzeme olan kauçuk zemin ile kaplandı. Çocukların keyifle zaman geçirdikleri oyun parklarında yetişkinler de unutulmadı. Oyun alanına yetişkinler için günün her saati spor yapabilecekleri altılı jimnastik grubu yerleştirildi. Vatandaşların piknik yapabilmeleri için ayrılan alana ise 14 adet oturma bankı konulurken alan çeşitli ağaç ve çalı grubu bitkilerle de yemyeşil bir görünüme kavuşturuldu.

 

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından ise alana mahalle sakinlerinin kullanabileceği kafeteryanın yanı sıra gelin odası ve engelli tuvaleti yapıldı. Kafeteryaya “Şehit Er İrfan Dere” ismini veren Aliağa Belediyesi, Kalabak şehidinin ismi de ölümsüzleştirdi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER