SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA BELEDİYESİ'NDEN ŞİRİNCE VE EFES'E KÜLTÜR GEZİSİ

ALİAĞA BELEDİYESİ KÜLTÜR GEZİLERİ DEVAM EDİYOR

23 Haziran 2018 19:00 aliaga 363
ALİAĞA BELEDİYESİ'NDEN ŞİRİNCE VE EFES'E KÜLTÜR GEZİSİ
Aliağa Belediyesi ile muhtarlıklar işbirliğinde gerçekleştirilen kültür gezileri yoğun ilgi ile devam ediyor.
İzmir ve bölge tarihini, kültürel ve doğal zenginliklerini tanıtmak amacıyla düzenlenen geziler kapsamında Kazım Dirik Mahallesi'nde ikamet eden 45 kadın Ege'nin en önemli turizm rotalarından olan Şirince ve Efes Antik Kenti ziyaret etti. 
Belirlenen kontenjan dahilinde Kazım Dirik Muhtarlığına kayıt yaptıran kadınlar günü birlik tur ile İzmir'in en popüler köylerinden olan Şirince'yi ve antik dünyanın en önemli uygarlık, kültür, bilim ve sanat merkezlerinden biri olan Efes Antik Kenti'ni yerinde görme imkanı buldu.

KÜLTÜR GEZİLERİ YOĞUN İLGİYLE DEVAM EDİYOR
Aliağalılar, “Adım Adım Anadolu” sloganı ile gerçekleştirilen turlarda farklı şehirleri ve bölgenin seçkin turistik destinasyonlarını görme fırsatı buluyor. Gezilere yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, tarihi ve kültürel birikimlerini zenginleştirirken farklı coğrafyaların kültürleriyle de kaynaşma imkânına sahip oluyor.

KAZIM DİRİK MAHALLE MUHTARI SEVİL KÖSE: “BÜTÜN KADINLARI GEZİLERE DAHİL ETMEYE ÇALIŞIYORUZ”
Gerçekleştirilen gezilerden mahalleli olarak memnuniyet duyduklarını belirten Kazım Dirik Mahalle Muhtarı Sevil Köse, “Kültür gezilerine yoğun bir ilgi var. Özellikle bayanlardan sürekli talep geliyor. Kontenjan dahilinde bütün kadınları gezilere dahil etmeye çalışıyoruz. Geziler ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Maddi durumu olmayan vatandaşlarımız için çok güzel bir hizmet olduğunu düşünüyorum” dedi.

 
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER