SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA BELEDİYESİNDEN SUÇ DUYURUSU

Aliağa eski çöplük mevkiinde vuku bulan ve kimler tarafından yapıldığı henüz tespit edilemeyen ölü köpekler vakası tüm kamuoyu vicdanını rahatsız ettiği gibi Aliağa Belediyesi'ni de derinden üzmüştür.

06 Şubat 2018 20:53 aliaga 960
ALİAĞA BELEDİYESİNDEN SUÇ DUYURUSU
Aliağa eski çöplük mevkiinde vuku bulan ve kimler tarafından yapıldığı henüz tespit edilemeyen ölü köpekler vakası tüm kamuoyu vicdanını rahatsız ettiği gibi Aliağa Belediyesi'ni de derinden üzmüştür.

Aliağa Belediyesi Hilal Masa Birimine 5 Şubat Pazartesi günü akşam saatlerinde gelen ihbar üzerine olayın yaşandığı bölgeye giden belediye ekipleri kimler tarafından öldürüldüğü belirlenemeyen 12 adet köpek ve 2 adet kedi ölüsüyle karşılaştı. Yine aynı bölgeye atılmış canlı bir adet dişi köpek ve bir adet yavru köpeğe rastlayan belediye veterinerlik ekipleri bakıma muhtaç hayvanları hızlı bir şekilde koruma altına aldı.

Belediye Veterinerlik Birimi, Zabıta Müdürlüğü Ekipleri ve Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ile Aliağa İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan incelemenin ardından tespit tutanağı hazırlandı.

Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından hazırlanan, belediye veterinerlik birim yetkilisi hekim Rıfat Altınel ile Aliağa İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilisi Murat Öztürk tarafından imzalanan tutanağın tam metni şöyle:

TUTANAK

Tarafımızca yapılan denetim ve kontrolde Belediyemiz Hilal masadan 05.02.2018'de 407 nolu ölü köpekler şikâyeti üzerine ilçemiz eski çöplük mevkiine 17.00 belediyemiz veterinerlik birimi, Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Fen işleri ve ilçe tarım yetkilileri tarafından bahse konu bölgeye gidilmiştir. İki ay ile bir yıl önce öldükleri tahmin edilen 12 adet köpek ve 2 adet kedi ölüsü tespit edilmiş olup kepçe yardımıyla uygun bir çukur açılarak toplanıp gömülmüştür.

Yine aynı bölgeye atılmış canlı bir adet dişi köpek ve bir adet yavru köpek belediyemiz veterinerlik birimi tarafından korumaya alınmıştır.

Bahse konu ölü hayvanların kimler tarafından atıldığı ya da kendiliğinden mi öldüğü tespit edilememiştir.

Ayrıca bölgedeki ölü hayvanlar ve yapılan işlemler fotoğraflarla da tespit edilmiştir.

Aliağa Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ozan Turan, yaşanan üzücü olay hakkında faillerin ortaya çıkartılması için Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER