SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA BELEDİYESİ'NİN BEŞ YILDIZLI İFTARI YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

RAMAZAN AYININ MANEVİ HAVASI RAMAZAN ETKİNLİKLERİ İLE YAŞATILIYOR

31 Mayıs 2018 10:27 aliaga 367
ALİAĞA BELEDİYESİ'NİN BEŞ YILDIZLI İFTARI YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR
Aliağa Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği beş yıldızlı Ramazan iftarı, her akşam binlerce Aliağalıyı aynı sofrada buluşturuyor. On bir ayın sultanı Ramazan ayının birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun yaşatıldığı iftar sofrasına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Ramazan ayının manevi atmosferinde düzenlenen beş yıldızlı iftar yemeğine her akşam yaklaşık bin 500 vatandaş katılıyor.

Maviyle yeşili buluşturan Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı'nda düzenlenen iftar akın eden vatandaşlar, saten kumaşlarla giydirilmiş masalarda yerlerini alıyor. Vatandaşlar iftarı, imam hatipler tarafından okunan Kur'an-ı Kerim ve ilahiler eşliğinde bekliyor. Üç ayrı noktadan yapılan servis sayesinde vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturmak zorunda kalmıyor. Türk mutfağına özgü lezzetlerin sunulduğu iftarda yemekler görevliler tarafından servis ediliyor. Ezanın okunması ile oruçlarını açan vatandaşlar toplu iftar geleneğinin yaşatılması ve bir arada iftar yapmanın mutluluğunu yaşıyor. 


Ramazanın manevi atmosferinde düzenlenen iftar programından memnuniyet duyan vatandaşlar, iftardan sonra Avcı Ramadan Çocuk Oyun Rekreasyon Alanı'nın da tadını çıkartmayı ihmal etmiyor. Minikler, kendileri için hazırlanmış yeni nesil modern oyun grupları ile şişme oyun parklarında doyasıya eğlenirken ailelerde çimlerin üzerinde yeşilin ve huzurun tadını çıkartıyor.

RAMAZAN AYININ MANEVİ HAVASI RAMAZAN ETKİNLİKLERİ İLE YAŞATILIYOR
Beş yıldızlı iftar sofrasında bir araya gelen vatandaşlar, Ramazan ayının manevi havasını geleneksel Ramazan etkinlikleri ile yaşıyor. Vatandaşlar, iftardan hemen sonra gerçekleştirilen Ramazan etkinliklerine akın ediyor. Aliağa Belediyesi'nin Sanat Sokağı, Yeni Şakran Mahallesi ve Helvacı'da gerçekleştirdiği Ramazan etkinliklerinde; tasavvuf müziğinden, şiir dinletilerine, geleneksel gösteri sanatlarından sohbetlere kadar onlarca etkinlik vatandaşlarla buluşuyor.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER