SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA DA OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ

Cumhurbaşkanlığı himayesinde yurt genelinde sürdürülen ‘Okuma-Yazma Seferberliği' 5 Mart 2018 itibari ile Aliağa'da başlıyor.

01 Mart 2018 00:29 aliaga 426
ALİAĞA DA OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ
Cumhurbaşkanlığı himayesinde yurt genelinde sürdürülen ‘Okuma-Yazma Seferberliği' 5 Mart 2018 itibari ile Aliağa'da başlıyor.

Seferberlik kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşların birinci kademe yetişkin okuma yazma kurslarına katılmaları sağlanarak okur yazar haline getirilmesi ve ilk okul düzeyinde öğrenim görmelerini sağlayacak olan ikinci kademe yetişkin okuma yazma kurslarına yönlendirilmesi amaçlanıyor.

Kurslara katılmak isteyenler Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkez Müdürlüğüne ya da en yakın okul müdürlüğüne müracaat edebilecek. 5 Mart – 15 Mayıs tarihleri arasındaki kurslar Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü tarafından görevlendirilecek olan öğretmenler tarafından verilecek. Eğitim süresinin 120 saat olduğu kurslardan vatandaşlar ücretsiz olarak faydalanabilecek. Kurs bitiminde kursiyerlere okur yazarlık sertifikası da verilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma yazma seferberliğinin ülke genelinde devam eden bir proje olduğunu belirten Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi Fevzi Bayır, “5 Mart-15 Mayıs tarihleri arasındaki kurslarımızda 120 saatlik eğitim verilecek. Okuma yazma bilmeyenin kalmaması için vatandaşlarımızın bu projeye duyarlılıkla yaklaşmasını bekliyoruz” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER