SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA DA YABANCI GELİN SAYISI ARTTI

ALİAĞA'DA 632 ÇİFT NİKAH MASASINA OTURDU

05 Ocak 2018 20:44 aliaga 809
ALİAĞA DA YABANCI GELİN SAYISI ARTTI
Aliağa Belediyesi Evlendirme Memurluğu tarafından 2017 yılının 12 aylık döneminde toplam 632 çiftin nikâhı kıyıldı. Bu nikâhlarda, 34 yabancı uyruklu vatandaş da dünya evine girmenin mutluluğunu yaşadı.Evlendirme memurluğu, nikâh için müracaat eden 4 Azerbaycan, 3 Fas, 3 Ukrayna, 3 Cezayir, 4 Kazakistan, 2 Almanya, 3 Özbekistan, 2 İtalya, 3 Rusya olmak üzere Tataristan, Kore, Türkmenistan, Avusturya, Moldova, Suriye, Irak uyrukluların nikâh akitlerini gerçekleştirdi. Kıyılan nikahlardan 33'ü kadın, 1'inin erkek, bir nikâhta ise her iki tarafın yabancı (İtalya) olduğu öğrenildi. Geçen yıl 21 olan yabancı gelin sayısı bu yıl 33 olarak gerçekleşmiş oldu.

EN FAZLA NİKAH TEMMUZ AYINDA

Birçok çiftin mutluluklarına ortak olduklarını ve toplumu oluşturan en önemli yapı taşının aile olduğunu ifade eden Aliağa Belediyesi Nikâh Memuru Aydan Mangura, 2017 yılının başından itibaren Aliağa Belediyesi evlendirme dairesinde 632 çiftin nikâhını gerçekleştirdiklerini söyledi. Mangura ayrıca, en fazla nikâhın Temmuz ayında (112 nikah), en az nikahın ise Ocak (22 nikah) ayında gerçekleştirildiğini belirtti.

NİKÂH İÇİN GEREKLİ BELGELER

Nikâh için gerekli belgeler hakkında da bilgiler veren Mangura,”Evlendirme dairemize başvuruda bulunmak isteyen çiftlerimiz öncelikle sabah saatlerinde kimlik ve bir fotoğrafları ile birlikte evlilik raporu için bir sevk kâğıdı almaları gerekiyor. Sağlık ocağımız saat 11.00'e kadar kan aldığı için çiftlerden özellikle sabah saatlerinde sevk almalarını rica ediyoruz. Çıkan kan sonuçlarından sonra dört fotoğraf ve bir kimlik fotokopisi ile birlikte gelen çiftlerimizin müracaatlarını alıyoruz. Müracaat edilen günün ertesi gününden itibaren çiftlerimiz ne zaman isterlerse nikâh akitlerini gerçekleştiriyoruz.” diye konuştu.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER