SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA DSP'DEN ADAY ÇIKARMA HAZIRLIĞI

Aliağa'da 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'ne iki adayla girilmesi beklenirken, sürpriz bir hamleyle DSP de aday belirleme faaliyetlerine başladı.

29 Ocak 2019 13:31 aliaga 718
ALİAĞA DSP'DEN ADAY ÇIKARMA HAZIRLIĞI
Ak Parti ve MHP'nin ortak aday olarak mevcut Belediye Başkanı Serkan Acar ismi üzerinden ittifaka gitmesinin ardından, geçtiğimiz hafta partisinin karar organlarından oy birliğiyle geçerek Aliağa belediye Başkan Adayı olan Özcan Durmaz ile birlikte Aliağa'da iki adaylı bir seçim beklenirken, DSP Aliağa İlçe Örgütü'ndeki hareketlilik bu beklentileri alt üst etti.
İttifak adaylarının Aliağa'da partili kırgın ve küskün sayısını artırmasıyla harekete geçen DSP Aliağa İlçe yöneticileri, başkan Osman Kocabıyık önderliğinde yürüttükleri çalışmalara hız vererek Aliağa'da her kesimden oy alabilecek uygun bir aday arayışına hız verdi. Bu temaslar neticesinde, en kuvvetli aday adayı olarak Aliağa Fenerbahçeliler Derneği Başkanı ve İzmir Barosu Aliağa eski temsilcilerinden Hamit Erdem'in ismi ön plana çıktı. Edinilen bilgilere göre, Hamit Erdem de DSP adaylığına sıcak baktı ve konuyla ilgili Aliağa ölçeğinde bir takım girişimlerde bulunarak seçilebilme ihtimalini değerlendirmeye başladı.
DSP kulislerinden edinilen bilgilere göre, Erdem dışında Aliağa'nın yakından tanıdığı birkaç isim daha aday olabilmek için parti yöneticileriyle temas halindeler. DSP'den aday olmak isteyenler arasında bir de CHP'li ismin bulunduğu konuşuluyor.

DURMAZ'DAN YORUM
DSP'nin Aliağa'da Cumhur İttifakı Adayı Serkan Acar ve Millet İttifakı AdayıÖzcan Durmaz'a alternatif bir belediye başkan adayı çıkarması yönündeki iddialara yanıt veren CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz "Aliağa'daki tüm siyasi kesimlerle görüşüyorum. Aday olmak demokratik bir haktır. Seçime girme hakkı olan tüm siyasi partiler aday çıkarabilirler. Tabii ki bağımsız olmak da bir haktır. Ben yola çıkan hiçbir siyasi parti ve adaya bir şey söylemem. Aliağa'da daha iyisinin yapılabileceği bir bloğu oluşturmak lazım. Parçalanmış bir yapı Aliağa'nın güçlü bir yerel iktidar kurmasını sıkıntıya sokabilir.” dedi.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER