SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA İLÇE EMNİYETİ ÖNCELİK YAYANIN DEDİ

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

08 Mayıs 2019 16:28 aliaga 313
ALİAĞA İLÇE EMNİYETİ ÖNCELİK YAYANIN DEDİ
Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığının trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında bilgilendirme etkinliği yaptı.
Trafik Haftası kapsamında İstiklal Caddesi üzerinde yayalara ve sürücülere broşür dağıtımı ile yaya önceliği konusunda bilgilendirmelerde bulunan İlçe Emniyet personeli Aliağalı vatandaşlardan olumlu tepkiler aldı.
 Trafikte duran araç sürücülerine yaya önceliğinin önemini anlattıklarını dile getiren Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş "Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Aliağa'da bulunan sürücülere ve yayalara 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 74'üncü maddesinde yapılan değişiklik hakkında bilgilendirmelerde bulunduk. Bu yasada yapılan değişiklikle sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhaları ile belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışlarında yavaşlamalı, kavşaktan geçmekte olan bir yaya varsa durmalı. Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak 'Öncelik hayatın, öncelik yayanın' projesini hayata geçirmeye yönelik faaliyetlerimize devam edeceğiz. Trafik hepimizin hayatının merkezinde, araçtan indiğimiz anda hepimiz yaya oluyoruz. Bu anlamda yayaların haklarını korumak için hepimiz duyarlılık göstermeliyiz. Biliyorsunuz ki yayaların kendilerini kazalara, yaralanmalara karşı korumak için bir kaportaya sahip değiller. Bu anlamda biz de öncelikle vatandaşları bilgilendirmek için çalışıyoruz.” dedi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER