SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA İŞÇİSİ YALNIZ DEĞİLDİR

Kara: "Gerekçesi ne olursa olsun işçiye uygulanan şiddet kabul edilemez” dedi.

09 Kasım 2018 18:14 aliaga 358
ALİAĞA İŞÇİSİ YALNIZ DEĞİLDİR
Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri'nde çalışan Yunus Narin isimli Genel İş üyesi işçi Aliağa Belediye  Başkanı Serkan Acar'ın işçiler için düzenlenen sabah kahvaltısında kendisine tokat attığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. 
Aliağa Belediyesi Temizlik İşlerinde çalışan işçilerle bir kahvaltıda buluşan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'ın izinlerle ilgili sıkıntısı olduğunu aktaran Yunus Narin isimli işçiye tokat attığı iddiasında bulunuldu. 
Yaşanan olayların ardından Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri ve DİSK Genel-İş İzmir 5 Nolu Şube yönetimi Demokrasi Meydanı'nda gerçekleştirdikleri basın açıklamasında işçi onurunun her şeyin üzerinde tutulması gerektiğini ifade etti. Açıklamaya Emek ve Demokrasi Platformu bileşenlerinin yanı sıra belediye işçileri, STK temsilcileri ve siyasi parti yöneticileri de katılım gösterdi. 
Basın açıklamasını okuyan DİSK Genel-İş İzmir 5 Nolu Şube Başkanı Ali Haydar Kara "Bu tokat emeği ile geçinen milyonlarca emekçiye atılmış bir tokattır. Başkanın bir işçiye tokat atıp atmadığı savcılık soruşturması ile ortaya çıkacaktır. Ancak burada bir işçinin şiddete maruz kaldığı görülmektedir. Tahkikat sonucu ne olursa olsun arkadaşımızın kırılan onurunu  tamir etmek Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'a düşer. Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu ve Genel- İş Sendikası olarak kanuni hakkını kullanan işçi arkadaşımızın arkasındayız ve hukuki sürecin takipçisi olacağız” dedi. 
Belediye işçileri " Yunus Narin yalnız değildir" "Başkan işçiye hesap verecek" sloganları ile açıklamayı sonlandırdı.  

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER