SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA İŞÇİSİNDEN BERGAMA İŞÇİSİNE DESTEK

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

09 Temmuz 2019 14:25 aliaga 415
ALİAĞA İŞÇİSİNDEN BERGAMA İŞÇİSİNE DESTEK
DİSK Genel- İş İzmir 4 No'lu Şube'de örgütlü Bergama Belediyesi işçilerinin sendika değiştirme baskısı altında oldukları iddiasıyla başlattıkları oturma eylemine işten çıkarılan Aliağa Belediyesi işçileri de destek verdi. 
İşçilerin belediye yönetimi tarafından örgütlü bulundukları Genel-iş sendikasından istifa ederek Hizmet-İş sendikasına üye olmaya zorlandıkları iddiasıyla başlattıkları eylemler Bergama Belediyesi önünde devam ediyor. İşçilere bir destek de işten çıkarılan Aliağa Belediyesi işçilerinden geldi. 
SENDİKA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Öte yandan Genel-İş Sendikası İzmir 4 No'lu Şube Başkanı Şükret Sevgener ise Bergama Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürü Şerif Topal hakkında Bergama Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Gerekçe olarak İnsan Kaynakları Müdürü'nün, işçileri baskı ve tehdit yöntemiyle Genel-İş sendikasından istifa edip, aynı iş kolundaki Hizmet-İş Sendikası'na üye olmaya zorladığı ifade edildi.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER