SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA'DA 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 99. yıl dönümü, tüm yurt genelinde olduğu gibi İzmir'in Aliağa ilçesinde de düzenlenen törenlerle kutlandı.

20 Mayıs 2018 18:14 aliaga 350
ALİAĞA'DA 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLANDI
Cumhuriyet Alanı'ndaki kutlamalara; Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Adem Akgün, İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, İlçe Jandarma Komutanı Rıfkı Kulaksız, Sahil Güvenlik Bot Komutanı Yüzbaşı Özgür Acar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse, daire amirleri, gaziler, siyasi parti temsilcileri, STK üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören, Aliağa Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Serkan Ataman'ın Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı. Saygı duruşu ve istiklal marşının hep bir ağızdan okunmasının ardından program Aliağa Heydar Aliyev Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde devam etti. Programda günün anlam ve önemini belirten ilk konuşmayı Aliağa Heydar Aliyev Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Mehmet Sıtkı Arı yaptı.

ALİAĞA HEYDAR ALİYEV MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ MÜDÜRÜ MEHMET SITKI ARI “ÜLKEMİZ İLELEBET VAR OLMAYA, GÜÇLÜ OLMAYA DEVAM EDECEKTİR”

Mustafa Kemal Atatürk'ün vizyonu ve misyonu sayesinde ülkemizin çağdaş muasır medeniyetler seviyesine yükseldiğini belirten Arı, “Bu vizyon ve misyon sayesinde kahraman Türk ordusu, kahraman Türk Milleti ve güvenlik güçleri ülkemize karşı tüm tehlikeleri bertaraf etmiştir. İçerdeki ve dışardaki işbirlikçileri tarafından tezgahlanan 15 Temmuz darbe girişimini milletimizle el ele yine bu vizyon sayesinde defedebildik. Atatürk'ün ortaya koyduğu vizyon ve misyon sayesinde ülkemiz ilelebet var olmaya, güçlü olmaya devam edecektir.

ALİAĞA GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İLÇE MÜDÜRÜ SERKAN ATAMAN, “VATANINI EN ÇOK SEVEN, GÖREVİNİ EN İYİ YAPANDIR”

Aliağa Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Serkan Ataman ise yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “19 Mayıs, sadece Türk milli kurtuluş hareketinin başlangıcı değil, yeni Türk devletinin çağdaş değerlerle milletler ailesi içerisinde yerini almasının adıdır. 19 Mayıs, gençlik; gençlik ise gelecek demektir. Türk genci, Türk istiklali ve Türk Cumhuriyeti'nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir. Sevgili gençler, Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Unutmayınız ki sizler; Atatürk'ün eserlerinin temel taşısınız. Unutmayınız ki; her 19 Mayısta Samsun'dan, elden ele Ankara'ya koşturulan bayrağımız, rengini siz asil Türk evladının damarlarındaki asil kandan almaktadır. Unutmayınız ki vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.”

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından sahnelenen gençlik oratoryosu ve ritim jimnastik gösterisi katılımcılardan büyük alkış aldı. Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi Folklor ekibinin zeybek ve Artvin yöresi halk oyunu gösterileri de izleyenlerden beğeni topladı. Program gösterileri hazırlayan öğrencilerin protokol üyeleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirmesi ile sona erdi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER