SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA'DA 602 ÇİFT DÜNYA EVİNE GİRDİ

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

03 Ocak 2019 13:34 aliaga 250
ALİAĞA'DA 602 ÇİFT DÜNYA EVİNE GİRDİ
Aliağa Belediyesi Evlendirme Memurluğu bir yılda 602 çiftin nikah akdini gerçekleştirdi. Bu nikahlarda, 27 yabancı uyruklu vatandaş da dünya evine girmenin mutluluğunu yaşadı.

Aliağa'da 2017 yılında 632 çiftin nikahı kıyılırken 2018 yılında 602 çift nikah masasına oturarak hayatlarını birleştirdi. Aliağa Belediyesi Evlendirme Memurluğu'na müracaat eden yabancı uyruklu vatandaşların da nikah akitleri gerçekleştirildi.

Aliağa Belediyesi Nikah Memuru Aydan Mangura'nın verdiği bilgilere göre 2 Almanya, 2 Türkmenistan, 4 Ukrayna, 2 Fas, 3 Azerbaycan olmak üzere Yunanistan, Kazakistan, Kırgızistan, Karadağ, Peru, Belarus, Rusya, Endonezya, Mısır, Suriye ve Bulgaristan uyruklu 24 kadın da Türk vatandaşları ile nikah masasına oturdu.

Mangura ayrıca, 93 nikah ile en fazla nikahın temmuz ayında, en az nikahın ise 24 nikah ile Şubat ve Kasım aylarında gerçekleştirildiğini, 8 nikahın da iptal edildiğini söyledi.

NİKAH İÇİN GEREKLİ BELGELER
Nikah için gerekli belgeler hakkında da bilgiler veren Mangura, "Evlendirme dairemize başvuruda bulunmak isteyen çiftlerimiz öncelikle sabah saatlerinde kimlik ve bir fotoğrafları ile birlikte evlilik raporu için bir sevk kağıdı almaları gerekiyor. Sağlık ocağımız saat 11.00'e kadar kan aldığı için çiftlerden özellikle sabah saatlerinde sevk almalarını rica ediyoruz. Çıkan kan sonuçlarından sonra dört fotoğraf ve bir kimlik fotokopisi ile birlikte gelen çiftlerimizin müracaatlarını alıyoruz. Müracaat edilen günün ertesi gününden itibaren çiftlerimiz ne zaman isterlerse nikah akitlerini gerçekleştiriyoruz" dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER