SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA'DA İKİ BİN SOKAK HAYVANI TEDAVİ EDİLDİ

HER ŞEY CAN DOSTLARIMIZ İÇİ

05 Şubat 2018 19:59 aliaga 691
ALİAĞA'DA İKİ BİN SOKAK HAYVANI TEDAVİ EDİLDİ
Aliağa Belediyesi Çevre ve Koruma Müdürlüğü Veterinerlik Birimi 2017 yılında iki bin sokak hayvanını tedavi etti. Ayrıca kedi evleri projesi de hayata geçirilerek ilçe sınırları içerisinde belirli bölgelerde besleme noktaları oluşturuldu.

Aliağa Belediyesi Çevre ve Koruma Müdürlüğü'ne bağlı olarak görev yapan Veterinerlik Birimi bir yıl içerisinde halk tarafından getirilen ve ihbar üzerine kontrol altına alınan iki bin sokak hayvanını tedavi etti. 650 adet kedi ile 220 adet köpeğin kısırlaştırma işlemini gerçekleştirdi.

Kış aylarında yiyecek yaz aylarında ise su sıkıntısı yaşayan sokak kedileri için ilçenin muhtelif bölgelerine koruyucu yuvalar yerleştirildi. İlk etapta sokak hayvanlarının yoğun olarak bulunduğu mahallelere 50 adet küçük boy 10 adet büyük boy kedi evleri konularak besleme noktaları oluşturuldu. Sıcak ve soğuk havalarda kedilerin sığınabileceği bir liman olarak yapılan kulübeler, su geçirmez, dış hava koşullarına dayanıklı, yıkanabilir ve temizlemesi kolay malzeme ile yapıldı.

Sokak hayvanlarının yaşamlarını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri için çalıştıklarını belirten Aliağa Belediyesi Veteriner Hekimi Rıfat Altınel, “Tedaviye ihtiyaç duyan sokak hayvanların tedavilerinin ardından aşılarını da tamamlayarak doğal yaşam koşullarına yeniden kazandırıyoruz. 2017 yılı içerisinde kedi evleri projesi sayesinde sayesinde sokakta yaşayan ve sığınacak yer bulamayan özellikle soğuk kış şartlarında donma tehlikesiyle karşı karşıya kalan sevimli dostlarımız kedileri korumayı amaçladık. Kedi evlerini yerleştirdiğimiz alanlara sokak hayvanları için mama dağıtımı yaptık” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER