SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA'DA İLK İFTARA YOĞUN İLGİ

Aliağa Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği toplu iftar programları bu yıl da devam ediyor.

07 Mayıs 2019 13:23 aliaga 235
ALİAĞA'DA İLK İFTARA YOĞUN İLGİ
Toplu iftar geleneğini sürdüren Aliağa Belediyesi, Aliağalılar için Yeni Mahalle Düğün Salonu'nda bin kişilik iftar sofrası kurdu. Vatandaşlar, Ramazan'ın ilk iftarını açmak için geleneksel iftar sofrasına yoğun ilgi gösterirken Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar da ilk iftarı Aliağalılar ile birlikte açtı.


Aliağalıların birlik ve beraberlik duaları eşliğinde katıldığı İftar yemeği, saten kumaşlarla giydirilmiş masalara garsonlar tarafından özel olarak servis edildi. Her şeyin özenle hazırlandığı ilk iftarda yemek öncesi ve sonrası duayı sanayi mescit imamı Mustafa Işıldak yaptı.


Porselen tabaklarda sunulan ilk iftar menüsü mercimek çorbası, pilav, et sote, salata, pide ve tatlıdan oluştu. Vatandaşlar, ney dinletisi eşliğinde, hijyenik ortamda hazırlanan yemeklerle iftarını açtı.


Başkan Serkan Acar, iftarın ardından çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirip, vatandaşlarla bol bol sohbet etti.

 
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER