ALİAĞA'DA KAÇAK AKARYAKIT OPERASYONU

Gemi Söküm tesisleri'nde bir işyerinde 1,296,000 TL değerinde kaçak akaryakıt ele geçirildi.

01 Kasım 2019 10:42 aliaga 1503
ALİAĞA'DA KAÇAK AKARYAKIT OPERASYONU
Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü KOM Grup Amirliği tarafından yapılan alan çalışmaları neticesinde, Gemi Söküm Tesisleri'nde faaliyet yürüten bir işyerinde, damperli bir kamyonun kasasındaki seyyar tank ile gümrük kaçağı akaryakıtın sevkiyatının yapılacağı bilgisi üzerine bahse konu araç güzergah üzerinde durduruldu. Araçta bulunan seyyar tank içerisindeki maddenin Marker cihazı ile yapılan ölçümünde "geçersiz” sonucu alınması üzerine, araçtaki seyyar tankta 6600 Litre gümrük kaçağı akaryakıt ele geçirildi. 
Konu ile ilgili olarak yapılan çalışmaların devamında, Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatlara istinaden, işyerinde parçalanmak üzere bulunan gemide yapılan arama neticesinde, geminin kapağı açık olan su tankı haznesinde akaryakıt türevi bir madde olduğu görülmüş, maddenin Marker cihazı ile yapılan ölçümünde "geçersiz " çıkması neticesinde, akaryakıtın tasfiye işlemine geçilmiş ve yapılan tasfiye işlemi sonunda 187 bin litre gümrük kaçağı akaryakıta, el konuldu. 
Olayla ilgili olarak  kamyon şoförü A.R.İ.(57)  iş yerinin mesul müdürü A.Ö.(48) ile işyeri çalışanları F.S.(37) ve E.Ç. (42)isimli şüpheli şahıslar yakalanırken, soruşturmanın devam ettiği bilgisine ulaşıldı.
İlgililer, akaryakıtın piyasa değerinin 1.296.000 TL olduğu, gümrük kaçağı akaryakıtın yakalanması ile 726.000 TL civarında kamu zararının önüne geçildiğini belirtti. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER