SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA'DA KUR'AN-I KERİM ZİYAFETİ

ALİAĞA BELEDİYESİ'NDEN MİRAÇ KANDİLİ'NE ÖZEL PROGRAM

15 Nisan 2018 13:13 aliaga 333
ALİAĞA'DA KUR'AN-I KERİM ZİYAFETİ
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in Allah'ın huzuruna yükseldiği gece olarak kabul edilen ‘Miraç Kandili' gecesi Aliağa Belediyesi tarafından hazırlanan özel bir programla idrak edildi. Kur'an-ı Kerim'den surelerin okunduğu, duaların edildiği ve ilahilerin söylendiği programa peygamber aşığı binlerce Aliağalı katıldı.

ALİAĞA'DA UNUTULMAZ KUR'AN GECESİ

Aliağa Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Miraç Kandili' özel programında; Dünya Ezbere Kur'an-ı Kerim Okuma Birincisi Eğitimci Yazar Hafız Selman Okumuş, Dünya Ezbere Kur'an Okuma Birincisi Muhammed Said Tusi, Dünya Kur'an Okuma Birincileri Faruk Şahin, Muharrem Şahin, İlahileriyle ünlü Abdurrahman Önül yer aldı. Programa konuk olan hafızlar katılımcılar unutamayacakları bir Kur'ân ve dua gecesi yaşattı.

ALİAĞALILAR ENKA SALONUNA AKIN ETTİ

Yaklaşık üç saat süren programa Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Özkurt, Aliağa Cumhuriyet Savcısı Adem Akgün, Aliağa Belediyesi Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri ile birlikte binlerce Aliağalı katıldı. Enka Salonunda gerçekleşen programda Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, katılımcıları kapıda karşıladı. Vatandaşlarla tek tek tokalaşan Başkan Serkan Acar, konukların kandilini kutladı. Program öncesinde içinde gül lokumu, kandil simidi ve mevlit şekeri olan beş bin adet kandil paketi de program öncesinde vatandaşlara ikram edildi.

HAFIZ SELMAN OKUMUŞ'UN DOYUMSUZ SOHBETİ MEST ETTİ

Ellerin semaya açıldığı, duaların ve ibadetlerin sıklaştığı, işlenen sevapların katlandığı ‘Miraç Kandili' özel programı Dünya Kur'an Okuma Birincileri Faruk Şahin ile Muharrem Şahin'in Fetih Suresi ve Rahman Suresini okumalarıyla başladı. Ardından Hafız Selman Okumuş, gerçekleştirdiği doyumsuz dini sohbeti ile katılımcıların kalp dünyasına hitap etti.

MİNİKLERE BÜYÜK ALKIŞ

Hafız Okumuş tarafından sahneye çıkartılan sekiz yaşlarındaki Miray Ada Tanyel ve Ömer Faruk Akyar, okudukları sureler ile katılımcılardan büyük alkış aldı. Hafız Okumuş, programın bir bölümünde salondaki tüm çocukları sahneye davet etti. Çocuklarla sohbet eden Hafız Selman Okumuş, miniklere hediyeler verdi.

ABDURRAHMAN ÖNÜL DUYGU YÜKLÜ ANLAR YAŞATTI

Kur'an gecesi ilahileriyle ünlü Abdurrahman Önül'ün gerçekleştirdiği ilahi dinletisi ile devam etti. Abdurrahman Önül, okuduğu ilahilerle katılımcılara gecenin manevi huzurunu yaşatırken semazen ekibi de ilahilere eşlik etti. Katılımcılar, Abdurrahman Önül'ün söylediği ilahilerde zaman zaman duygu yüklü anlar yaşadı.

MUHAMMED SAİD TUSİ'DEN KUR'AN ZİYAFETİ

‘Miraç Kandili' özel programına Dünya Ezbere Kur'an Okuma Birincisi Muhammed Said Tusi damga vurdu. Gerçekleştirdiği Kur'an-ı Kerim ziyafeti ile gönüllere hitap eden Tusi, katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı. Yürekleri titreten sesiyle Kur′ân okuyan Tusi, gecenin sonunda dakikalarca alkışlandı.

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR, “ALLAH, BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE TEKRARLARINI NASİP ETSİN”

Yaklaşık üç saat süren ‘Miraç Kandili' özel programı yapılan hatim dualarıyla son buldu. Programın sonunda davet üzerine sahneye gelen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Okudukları Kur'an ve dualarla bizlere bu özel geceyi en güzel şekilde yaşatan hafızlarımıza çok teşekkür ediyorum. Rabbim, bu gecenin feyzi ve bereketi hürmetine milletimizi tüm sıkıntılarından azad eylesin inşallah. Kandilimiz mübarek olsun. Allah, birlik ve beraberlik içerisinde tekrarlarını nasip etsin”

HAFIZ SELMAN OKUMUŞ'TAN ALİAĞA BELEDİYESİ'NE TEŞEKKÜR

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Dünya Ezbere Kur'an-ı Kerim Okuma Birincisi Eğitimci Yazar Hafız Selman Okumuş ise şunları söyledi: “Çok anlamlı bir gece de çok güzel bir program oldu. Eller semaya kalktı. İran'dan Dünya Kur'an Okuma Birincisi Hafız Muhammed Said Tusi, bizlere muhteşem bir Kur'an ziyafeti sundu. Genç hafızlarımız Faruk Şahin ve Muharrem Şahin Kur'an okudular. Abdurrahman Önül ise ilahilerin içindeki sözlerin yaşandığı yere gitti. Annem okudu, annelerin gönlünü yaptı. Mescidi Aksa dedi, Mescidi Aksa'ya gittik. Medine dedi, Medine'de bulduk kendimizi. Miniklerin yaptığı dualar özellikle bizi çok etkiledi. Bizlere bu anlamlı ve güzel geceyi yaşatan başta Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar olmak üzere tüm ekibine teşekkür ediyorum”
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER