SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA'DA KÜSKÜNLER HAREKETİNİ OLUŞTURACAĞIZ

İyi Parti Aliağa İlçe Eski Başkanı Yücel Karaşan düzenlediği sabah kahvaltısında değişen ilçe yönetiminin tavrı hakkında açıklamalarda bulundu.

11 Aralık 2018 17:33 aliaga 884
ALİAĞA'DA KÜSKÜNLER HAREKETİNİ OLUŞTURACAĞIZ
İyi Parti Aliağa İlçe Eski Başkanı Yücel Karaşan Bizim Ev Restaurant'tadüzenlediği kahvaltıda İyi Parti Gönüllüleri'ni bir araya getirdi. 

Kahvaltı organizasyonun mevcut ilçe yönetimi tarafından eleştirilmesine yanıt veren Karaşan "Böyle bir organizasyon kimsenin tekelinde değil. İlçe yönetimi böyle bir organizasyon düzenlemek isterse düzenler. Buyursunlar düzenlesinler. Yerel seçimler yaklaşırken İlçe Yönetimi'nin bunu yapması gerekirdi ancak yapmadılar. Biz bu insanları bir araya getirmek için ne kadar çok mücadele ettik. Siyaset insan kazanma sanatıdır, kaybetme sanatı değil. İnsanları toplarken çok zorlanırsınız ama kaybetmek isterseniz bir dakika içerisinde kaybedersiniz tıpkı bugünkü ilçe yönetiminin yaptığı gibi… Bugünkü ilçe yönetimi daha göreve gelmeden önce bile burada bulunan arkadaşlarımızın hepsini sosyal medya gruplarından attılar. Arkasından değişik hakaretlerde bulundular. En son görev devir teslim törenini iptal ettiler. İki gün sonra bize telefon açarak ilçe binasına çağırdılar ve devir teslim yapmamızı istediler. Ben kapıdan çıktıktan sonra içeride bulunan arkadaşlarımıza 'şerefsizler' diyerek hakaretler edildi.” açıklamalarında bulundu. 

"Biz burada siyaset yapıyoruz, kavga etmiyoruz” diyen Yücel Karaşan, mevcut il yönetiminin bütün İyi Parti'nin yönetimi olmaktan çıktığını ifade etti.  Karaşan "İl yönetimi sadece belli bir grubun İl yönetimi haline geldi. Belli kişilerin güdümü altına girmiş. Benim siyasete 15 yıl ara vermemin ardından İyi Parti'yi seçmemin tek nedeni, İyi Parti'nin tüzüğüdür. Benim siyasette bir beklentim yoktu hala da yok. Türkiye'de milletin tercih edebileceği bir parti yok. Tüm siyasi partiler gizli bir el tarafından anti demokratik bir şekilde yönetiliyor. İn Ali Bin Ali deniyor. Ben kendi prensiplerim doğrultusunda kimsenin adamı olmadan siyaset yaparım.” dedi. 
"İyi Parti Truva atları tarafından ele geçirilmek isteniyor”
Mevcut yönetimin düzgün bir şekilde siyaset yaparak kendilerini kazanmazsa devam etmeyeceklerini dile getiren Yücel Karaşan "Bugün burada bulunan topluluk hep birlikte hareket etme kabiliyetine haiziz. Bizi rahatsız edecek konular devam ederse biz toplu olarak başka türlü de hareket edebiliriz. Şu anda mevcut il yönetimi bence yasal değil. Tüzüğümüze aykırı, bir ay içerisinde kongreye gitmek zorundalar. Gitmezlerse kayyum atanır. Adam gibi siyaset yaparlarsa biz varız. İyi Parti ilk kurulduğunda merkez partiydi, şu anda MHP'nin minyatürü oldu. MHP'nin uzantısı oldu. MHP'de olmak isteyen MHP'ye gider, İyi Parti'de siyaset yapmak isteyen İyi Parti'de kalır. Bizim gayemiz buydu. Sağcısı solcusu herkes gelir. Bu parti Türkiye'nin merkez partisi olur diye geldik. İyi Parti son zamanlarda içerisinde bulunan Truva Atları tarafından ele geçirilmeye çalışılıyor. Önümüzdeki yerel seçimlerde CHP ve Ak Parti dışında bir parti vardı o da İyi Parti'ydi. Onu da yok etmek için gizli bir el parçalamaya çalışıyor. Bizim isyanımız buna” dedi. 

"Küskünler Hareketi olacağız”

Aliağa'daki yerel seçimlerde iki partinin yarışacak konumda olmasına da eleştiri sunan Karaşan "Bu insanların başka tercih edebileceği parti olmayacak mı? Bir siyasi parti 5 milyonluk İzmir'de İzmir'i idare edecek kimse yokmuş gibi Denizli'den ithal aday getiriyor. Bu İzmirliye hakarettir. Ankara'dan biri gönderirim, siz de seve seve oy vereceksiniz diyor. İyi Parti'de de buna benzer tavırlar görüyoruz. Bizim hareketimizin ismi Küskünler Hareketi olacak. Bütün siyasi partilerdeki küskünleri toparlayacağız. Mevcut siyasi partilerden memnun olmayanların toplanacağı bir oluşum olacağını düşünüyorum. Bu seçimlerde Aliağa'da yüzde 50 oranında oyunu nereye vereceğini bilemeyen insan var. Hiçbir siyasi partiye ve adaya oy vermeyeceğim diyen 16bin seçmen var. Bu insanları bir araya toplamak istiyoruz. Önümüzdeki yerel seçimlerde Aliağa'yı düzgünce yönetecek insanların eline teslim etmek istiyoruz. Bu partide olmayabilir. Hiç kimseyi yok saymadan düzenlediğimiz toplantılarla genişleyerek devam edeceğiz.” şeklinde konuştu. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER