SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA'DA MESLEK HASTALIKLARI HASTANESİ TEMELİ ATILDI

Dokuz Eylül Üniversitesi Aliağa Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi'nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

19 Mart 2019 17:31 aliaga 973
ALİAĞA'DA MESLEK HASTALIKLARI HASTANESİ TEMELİ ATILDI
Aliağa Belediyesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilecek olan Dokuz Eylül Üniversitesi Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi'nin temel atma töreni gerçekleştirildi.  
Çaltılıdere Mahallesi'nde bulunan proje alanında gerçekleştirilen törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar "Aliağamız Türkiye ekonomisi için stratejik bir üs konumundadır. Aliağa hızla gelişen bir şehir kimliğine bürünmüştür. 2014 yılından bu yana Aliağa'mızı cazibe merkezi bir şehir kimliğine büründürmek için, gece gündüz canla başla çalıştık. Şimdi de Sayın Cumhurbaşkanımızın desteğini alarak Aliağamızın ikinci perdesinin açıyor, hayaller gerçeğe, Aliağa geleceğe diyoruz. Bu gün burada bu hayallerimizden birisi olan Meslek Hastalıkları Hastanesi'nin temelini atıyoruz. Bu hastane sadece bölgemize değil tüm ülkemize hizmet verecek. Dünyanın dört bir yanından gelecek insanlarla sağlık turizmini canlandıracak vizyonu oldukça geniş bir projedir.” dedi. 
Dokuz Eylül Üniversitesi'nin vizyonu ile ülkenin en önemli sanayi kenti olan Aliağa Belediyesi'nin vizyonunun birleşmesi sonucu kazandırılacak hastane için yola çıktıklarının altını çizen Başkan Serkan Acar "Bu yatırımın Aliağa'da gerçekleştirilmesine teveccüh gösteren Sayın Cumhurbaşkanımız ve Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörümüz başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar ise "Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğümüz tarafından Aliağa Belediyesi işbirliğiyle düzenlediğimiz hastanemizin temel atma törenine hoş geldiniz. Bizleri burada ağırlayan ve hastanemizin arazisini üniversitemize bağışlayan Aliağa Belediyesi'ne ve onun çok değerli Başkanı Serkan Acar'a çok teşekkür ederiz” dedi. 
Hotar "Bu yatırımın İzmir'in çalışma hayatına büyük katkı sağlayacağına, bölgeye yeni istihdam ve sağlık hizmetleri sunacağına yürekten inanıyoruz. Bir süre önce ülkemizin batıya açılan penceresi, İzmir'de bir hayali gerçekleştirmek ve sağlık alanındaki önemli bir boşluğu daha gidermek amacıyla bir çalışma başlattık. Buradaki temel düşüncemiz ülkemizin tarım, sanayi ve hizmet sektörlerindeki en büyük yapıların bazılarını barındıran Aliağa'da Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi'ni inşa ederek sağlık ve iş dünyasına hizmet verecek önemli bir yapıyı kazandırmaktı. Aliağa Belediye Başkanımızın bizleri arayarak yer tahsisi konusunda iş birliğine hazır olduklarını iletmesi üzerine de süreci başlatmış olduk. Aliağa'dan gelen bu güzel teklif bizleri de mutlu etti ve hemen harekete geçirdi.” şeklinde konuştu. 
Açılış konuşmalarının ardından protokol sahnede kurulu butonlara birlikte basarak Dokuz Eylül Üniversitesi Mesleki ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi'nin temelinin atılması için start verdi. Tören objektiflere birlikte poz verilmesinin ardından son buldu. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER