SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA'DA POLİS HAFTASINA YAKIŞIR KUTLAMA

10 Nisan Polis Haftası Aliağa'da bir dizi etkinlikle kutlandı.

11 Nisan 2019 13:04 aliaga 291
ALİAĞA'DA POLİS HAFTASINA YAKIŞIR KUTLAMA
10 Nisan Polis Haftası, Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıl Dönümü Aliağa'da düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri törenin düzenleneceği Cumhuriyet Meydanı'na kortej yürüyüşü ile geldi. Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Salman, Aliağa İlçe Jandarma Komutanı Rıfkı Kulaksız, Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, Daire amirleri, Şehit aileleri, Siyasi Parti İlçe Başkanları, STK'lar ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından İlçe Emniyet Müdür Yasin Uğurtaş, Atatürk anıtına çelenk bıraktı. Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş günün anlam ve önemini belirten konuşmasında "Teşkilatımızın kuruluş amacı suç ve suçlularla mücadele etmektir. Bunun çok farklı yöntemleri var.  Polisim sokakta olması en önemli yöntemlerinden biridir. Vatandaşlarımız her yerde sokağın içerisinde bizi görmelidir. Alanda olmak için mücadele ediyoruz. Kötü niyetli suça karışmış insanları, suçsuz insanlardan ayırıp adalete teslim etmek istiyoruz. Bir talimatım da meslektaşlarıma… 200'e yakın meslektaşımla Aliağa'da görev yapıyoruz. Aramıza yeni birimler katıldık. Ne yaparsanız yapın asla hukukun dışına çıkmayın. Bir vatandaş olduğunuzu, insani unsurları asla unutmayın. Mutlaka vatandaşa iyi davranın. Bizim görevimiz suç işleyenlere gerekli adli işlemleri yapmaktır. Kesinlikle insan olduğunuzu unutmayın. Memleketimizin en güzel şehirlerinden birinde görev yapıyoruz. Vatandaşlarımızın böyle önemli stratejik bir şehirde bizlerin işini kolaylaştıracak bilgileri bizimle paylaşmasını rica ediyorum. Bu vesileyle herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. 
Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen Polis Haftası etkinliklerinde Aliağa Engelsiz Mehteran Takımı coşkulu bir dinleti gerçekleştirdi. Ardıdan İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan Halk Oyunları Ekibi dans gösterilerini sundu. Kutlama etkinlikleri kapsamında ALDER üyesi balıkçılar deniz üzerinde bir gösteri yaparken, İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı motorize ekiplerin şovu izleyicilerden büyük alkış aldı. 
Türk Polis Teşkilatı'nın 174'üncü kuruluş yıl dönümü etkinlikleri Aliağa Engelsiz Kafe'de Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş'ın tebrikleri kabul etmesi ve lokma hayrı ile  devam etti. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER