SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA'DA RAMAZAN ETKİNLİKLERİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Aliağa Belediyesi tarafından organize edilen “Aliağa'da Ramazan” etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor.

19 Mayıs 2018 22:03 aliaga 342
ALİAĞA'DA RAMAZAN ETKİNLİKLERİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
Aliağa Belediyesi, on bir ayın sultanı Ramazan'ın manevi atmosferini vatandaşlarına doya doya yaşatıyor. Her akşam iftardan sonra, ‘Nerede o eski Ramazanlar' diyenlerin nostalji özlemini giderecek etkinliklere imza atan Aliağa Belediyesi, eski dönemlerde kalan, unutulmaya yüz tutmuş Ramazan Ayı programlarını Aliağalılarla buluşturuyor.

ÇOCUKLARDAN YOĞUN İLGİ
Sanat Sokağı ve Helvacı Düğün Salonu'nda yapılan ikinci gün etkinlikleri büyük ilgi gördü. Helvacı'da gerçekleştirilen programa özellikle çocuklar akın etti. Helvacı Düğün Salonu'nda sahnelenen Karagöz- Hacivat orta oyunu, meddah ve gölge gösterisi çocuklara keyifli saatler yaşatırken Karagöz-Hacivat atışmaları renkli görüntülere sahne oldu.

ÖMER FARUK ÖZCAN İLAHİLERİ İLE MEST ETTİ
Sanat Sokağı'nda ise musiki sanatçısı Ömer Faruk Özcan sahne aldı. Özcan, kendine özgü yorumuyla seslendirdiği ilahileriyle katılımcıları mest etti. Yaklaşık bir buçuk saat sahnede kalan Özcan'a zaman zaman semazenler eşlik etti. Sanat Sokağı'ndaki programda Eğitimci Yazar Halil Yoldaş da Kur'an-ı Kerim ziyafeti ve dini sohbetiyle dinleyenlerin kalp dünyasına hitap etti.
Sanat Sokağı'nda vatandaşlara ve çocuklara pamuk helva, patlamış mısır ve eski ramazan günlerini anımsatan Osmanlı şerbeti ve macunu da ikram edildi.

ORTA OYUNU SANATÇISI BURAK İNANIR, “TÜRK TİYATROSU'NUN DOĞUŞU KOMEDİ AĞIRLIKLIDIR”
Orta oyununu Türk Tiyatrosu'nun doğuşu olarak gördüğünü belirten orta oyunu sanatçısı Burak İnanır, “Bu kültürü 800 yıl sonra bile yaşatabiliyor olmak bizim için büyük mutluluk. Türk Tiyatrosu'nun doğuşu komedi ağırlıklıdır. Zaten izlettiğimiz karakterler de tuluat komedisi üzerinedir. İsmail Dümbüllü, Hacivat ve Karagöz gibi insanlar bu kültürü yaşattılar. Bizler de bunu yaşatıyoruz. Bunu bir bayrak yarışı gibi düşünmeliyiz. Bizden sonraki nesillere bu bayrağı taşıma niyetiyle bu gösterileri yapıyoruz” dedi.
Helvacı'da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden orta oyunu sanatçısı Alp Tuncel ise, “Hacivat ve Karagözü on iki ayda bir anıyoruz. Amacımız bu kültürü çocuklarımıza pes etmeden aktarmaktır” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER