SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA'DA YATIRIMLAR İKİYE KATLANACAK

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odası'na nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

15 Mart 2019 16:10 aliaga 176
ALİAĞA'DA YATIRIMLAR İKİYE KATLANACAK
Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Yiyitalp ve yönetim kurulu üyeleri Başkan Serkan Acar'ı kapıda karşıladı. Başkanlık makamında sohbet havasında gerçekleşen ziyaret yaklaşık bir saat sürdü. Oda Başkanı Salih Yiyitalp, beş yıl süresince Aliağa'ya yapmış olduğu hizmetlerden ötürü Başkan Serkan Acar'a teşekkür etti.

Aliağa'da bir aile olduklarını ifade eden Başkan Serkan Acar, beş yıl süresince şoför esnafı tarafından her zaman bir kardeş bir abi gibi karşılandığını söyledi. Başkan Serkan Acar, özellikle Ege Üniversitesi tarafından Aliağa'ya yapılacak olan dev kampüsün şoför esnafına da önemli katkılar sağlayacağını belirtti.

ALİAĞA'DA YATIRIMLAR İKİYE KATLANACAK
Kampüsün tamamlanması ile birlikte Aliağa'ya yaklaşık 50 bin öğrencinin geleceğinin altını çizen Başkan Serkan Acar, "Uluslararası niteliklere sahip olacak olan dev kampüs Aliağa ekonomisine büyük bir ivme kazandıracak. Üniversite büyük küçük tüm esnafımıza önemli bir katkı sağlayacak. Esnafımız şimdiden bu kalkınmaya kendini hazırlamalı. 50 bin öğrenci ile birlikte Aliağa bir cazibe merkezi olacak ve yatırımlar ikiye katlanacak. Aliağa sanayi kentinden bir eğitim kentine dönüşecek ve ekonomi sadece sanayiden ibaret olmayacak. Birçok perakende ve hizmet sektöründe yer alan dev firmalar Aliağa'yı tercih etmeye başlayacak” dedi.

ESKİ GARAJ MEVKİİNDE TRAFİK KEŞMEKEŞİ SON BULACAK
Çevre yolunun faaliyete geçmesi ve battı çıktı projesinin tamamlanması ile birlikte şehrin planının değişeceğini de sözlerine ekleyen Başkan Serkan Acar, eski garaj mevkiine yapılacak olan battı çıktı ile Çanakkale yolu Tüpraş kavşağından emniyete kadar yerin altına alınacak. Çevre yolunun ağır vasıtalar için transit bir geçiş yolu olmasıyla da Çanakkale yolu kent içerisinde kalacak. Eski garaj mevkiindeki trafik keşmekeşi son bulacak. Battı çıktının ihalesi tamamlandı. Çalışmalar bu yıl içerisinde başlayacak” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER