SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA'DA Z KÜTÜPHANE AÇILDI

Z kütüphane konseptinde temel eserlerin yanı sıra öğrencilerin ilgisini çekebilecek güncel kitaplar yer alıyor

05 Ocak 2018 20:40 aliaga 378
ALİAĞA'DA Z KÜTÜPHANE AÇILDI
İzmir'in Aliağa ilçesinde, TOKİ Ortaokulu'nda yapılan Z- Kütüphane törenle hizmete girdi.

Bünyesinde internet hizmeti olan ve dijital kitaplarla zenginleştirilmiş “Z” kütüphanenin açılışına Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse ile okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

“Z” kütüphane konseptinde temel eserlerin yanı sıra öğrencilerin ilgisini çekebilecek güncel kitaplar yer alıyor. Öğrenciler ödevleri için araştırmalarını bu kütüphanede yapabiliyor. İnternet bağlantısının da bulunduğu bu kütüphanede CD, DVD, dijital kitap içeriklerinden ve filmlerden faydalanılabiliyor. Klasik kütüphane anlayışının dışında renkli ve farklı tasarımlara sahip “Z” kütüphanede yer alan koltuklar da kitap okurken konforlu bir ortam sunuyor.

Kütüphanelerin bilgiye ulaşmada önemli bir araç olduğunu ifade eden Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, tören öncesi öğretmen ve öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Öğrenmenin sonu ve sınırı yoktur. İnsanlar sadece yaşayarak değil başkalarının edindiği bilgi ve tecrübeyi yazıya aktardığı kitaplardan öğrenir. Okuduğunuz her bir kitap bir insanın yaşadığı tecrübeyi ve bilgiyi size aktarır. Ne kadar çok kitap okursak o kadar çok tecrübe edinmiş olursunuz”Kaymakam Bayram Yılmaz'ın konuşmasının ardından kütüphane törenle hizmete açıldı. Kurdele kesimi sonrasında katılımcılar zenginleştirilmiş kütüphaneyi yakından inceledi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER