SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞALI KADINLARDAN BELEDİYE İŞÇİLERİNE DESTEK

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

27 Haziran 2019 15:07 aliaga 568
ALİAĞALI KADINLARDAN BELEDİYE İŞÇİLERİNE DESTEK
Aliağa Belediyesi işçilerinin işe geri dönmek için başlattıkları direnişin 40'ıncı gününde Aliağalı Kadınlar ziyarette bulundu. Kadınlar işçiler için hazırladıkları öğle yemeklerinden oluşan bir sofra kurdu. 
"Bizleri birbirimize yabancıymışız gibi gösterenlere karşı, kendi kibrinin yetkisini bizden aldıklarını söyleyenleri boşa çıkarmak için Aliağa Belediyesi işçilerine desteğe gidiyoruz.” çağrısıyla bir araya gelen kadınlar, direnişte olan işçilerle öğle yemeğini paylaştı. 
Direniş çadırında kurulan sofrada Aliağalı Kadınlar Adına konuşan Eren Saran "Birleşmek bir araya gelmek bazen mekan ve zaman olarak uygun olmuyor ama inanıyoruz ki herkesin inancı bu mücadeleyle. Bizler ne yapabiliriz belediye işçileriyle dedik ve aşımızı, ekmeğimizi paylaşabiliriz dedik. Mücadelelerine destek verebiliriz. Bugün 40.gününe varan mücadelenizde sonuna kadar yanınızdayız. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'a sizi işten çıkarması için yetki vermiş kadınlar değiliz. Bizler, bu kenti daha doğru yönetmesi için ancak belediye başkanlarına oy kullanan kadınlarız, gençleriz. Bu mücadelede yalnız değilsiniz, hep birlikte büyüteceğiz” dedi.
Aliağalı kadınların destek ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getiren işten çıkarılan Doğanşah Aydın "Bu güne kadar burada direniyoruz. Bu direnişin en anlamlı en güzel günlerinden birini yaşıyoruz. Her şeyden önce emeğini döken kadın arkadaşlarımız bizi çok duygulandırdı. Bu dayanışmaları için çok teşekkür ederiz, bir kadın emeği varsa o mücadele çok daha değerlidir ve elbette başarıya ulaşacaktır. Bu mücadeleyi hep birlikte daha da büyüteceğiz” diye konuştu. 
Kadınlar hep birlikte yedikleri öğle yemeklerinin ardından işçilerle birlikte sohbet ederek mücadele sözü verdi. 


Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER