SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞALI ÖĞRENCİLER ÇAM FİDANI DİKTİ

Aliağa Belediyesi, ilkokul öğrencileri ile birlikte 50 adet çam fidanını toprakla buluşturdu

04 Aralık 2018 15:33 aliaga 260
ALİAĞALI ÖĞRENCİLER ÇAM FİDANI DİKTİ
Aliağa Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren eğitim kurumları ile işbirliğini sürdürüyor. Özellikle ilk ve ortaokul öğrencilerinin sağlıklı, bilinçli ve doğa sevgisinin ön planda olduğu bir eğitim almaları için büyük çaba sarf eden Aliağa Belediyesi, öğrencilerin bu kapsamdaki sosyal projelerine destek veriyor.

Doğanın korunması ve yeşil donatının arttırılması için çalışmalarını ilçe genelinde sürdüren Aliağa Belediyesi, Petkim İlkokulu öğrencileri ile birlikte fidan dikim etkinliği gerçekleştirdi. Trafik hatıra ormanında düzenlenen etkinlikte öğrenciler 50 adet çam fidanını toprakla buluşturdu. Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Cahit Ayan ve okul öğretmenlerinin nezaretinde fidanları toprakla buluşturmanın hazzını yaşayan öğrenciler, renkli görüntülere sahne oldu.

Öğrencilerin doğa ile iç içe olmalarından büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Cahit Ayan, hedeflerinin geleceğe yeşil bir miras bırakmak olduğunu söyledi.

Son dört buçuk yılda yapılan ağaçlandırma ve peyzaj çalışmaları ile Aliağa'da yeşil alan oranının büyük artış gösterdiğini de belirten Ayan, "Aliağa'nın yeşille anılan bir kent olması için var gücümüzle çalışıyoruz. Gelecek nesillere daha yeşil bir Aliağa bırakabilmek en büyük arzumuzdur. Küçük yaştaki öğrencilerimiz ile yaptığımız fidan dikim etkinliklerini de doğa bilincinin yüksek bir neslin yetişmesi açısından çok önemli buluyoruz” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER