SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞALI ÖĞRENCİLERİN KÜTÜPHANE HEYECANI

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

18 Ekim 2019 12:59 aliaga 1683
ALİAĞALI ÖĞRENCİLERİN KÜTÜPHANE HEYECANI
Aliağa Gençlik Merkezi'nde faaliyetlerini sürdüren Aliağa Belediyesi Nadir Nadi Kütüphanesi, her yaştan okura ev sahipliği yapmaya devam ederken gün içerisinde minik öğrencilere de kapılarını açıyor. Modern ve yenilenen yüzüyle birbirinden değerli eserleri içerisinde barındıran kütüphane, ziyarette bulunan minik öğrencilere kitaplarla iç içe olmanın keyfini yaşatıyor.
Aliağa'da eğitim faaliyetlerini sürdüren Balböceği Anaokulu öğrencileri öğretmenleri ile birlikte Aliağa Belediyesi Nadir Nadi Kütüphanesi'ne ziyarette bulundu. Öğretmenleri eşliğinde kütüphaneyi gezen minik öğrenciler kütüphane ile tanışmanın ve kitaplara dokunmanın heyecanını yaşadı.
Okuma alışkanlığının ve kitap sevgisinin küçük yaşlarda aşılanması gerektiğini belirten Balböceği Anaokulu Kurucu Müdürü Gülşen Temiz, öğrencilerin kitaplarla içi içe olmalarına ve küçük yaşlarda kütüphane bilincine sahip olmalarına büyük önem verdiklerini söyledi.
Aliağa Belediyesi Nadir Nadi Kütüphanesi'nin köklü bir geçmişe sahip olduğunu ve yenilenen yüzüyle daha modern bir hale getirildiğini de ifade eden Temiz, "Çocuklarımızın eğitimli, bilgili ve kitap okumayı seven bireyler olarak yetişebilmesi için çalışıyoruz. Aliağa Belediyesi Nadir Nadi Kütüphanesi'nin de bu anlamda çok önemli bir işlevi olduğunu düşünüyorum. Okul olarak yaptığımız ziyaretlerimiz belirli aralıklarla devam edecek. Çocuklarımız ile kütüphane arasında sıkı bir bağ oluşması için uğraş vereceğiz” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER