SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA'NIN EN BÜYÜK PARKINDA SON RÖTUŞLAR

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

29 Mart 2019 11:23 aliaga 343
ALİAĞA'NIN EN BÜYÜK PARKINDA SON RÖTUŞLAR
Aliağa Belediyesi tarafından Yeni Mahalle'de Cengiz Topel ile Rumeli Caddesi arasında toplam 110 dönümlük alan üzerine projelendirilen 'Yeni Mahalle Kent Parkı Aiolis Kent Belleği ve Anı Evi'nde son rötuşlar yapılıyor.

 

Son beş yılda yeşillendirme, ağaçlandırma gibi çalışmaların yanı sıra vatandaşların huzurla vakit geçirebilecekleri dev sosyal yaşam alanları üreten Aliağa Belediyesi, bu kapsamda 'Yeni Mahalle Kent Parkı Aiolis Kent Belleği ve Anı Evi' için sona geldi. Büyüklüğü ile Aliağa'nın en büyük parkı olacak 'Yeni Mahalle Kent Parkı Aiolis Kent Belleği ve Anı Evi'nin yüzde 95'i tamamlandı.

 

SOSYAL YAŞAM VE SPOR ALANLARI

Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nün koordinesinde yürütülen çalışmalar kapsamında alana ıhlamur, defne, süs armudu, lale, meşe, palmiye, manolya, kokoz ve çınar gibi bir çok ağaç ve yaklaşık 20 bin çalı türü bitkinin dikimi yapıldı. Toplamda 96 bin metre karelik peyzaj alanına sahip olacak 'Yeni Mahalle Kent Parkı Aiolis Kent Belleği ve Anı Evi'nde peyzaj çalışmalarının büyük çoğunluğu bitti. 110 dönümlük dev parkta insana huzur veren sosyal donatı elemanlarının yanı sıra Fifa standartlarına sahip suni çim futbol sahası, halı saha ve basketbol sahaları gibi vatandaşların istedikleri saatte spor yapabilecekleri spor alanları bulunuyor. Yaklaşık 10 bin metre karelik piknik alanında çalışmalar tamamlanırken öğrencilerin trafik eğitimlerinde kullanabilecekleri trafik eğitim okulunda da çalışmalar son aşamaya geldi.

 

GECE GÖRÜNÜMÜYLE DE DİKKAT ÇEKİYOR

Ağaçlandırma, çimlendirme, sosyal donatı elemanları ve birçok aktiviteye olanak sağlayacak 'Yeni Mahalle Kent Parkı Aiolis Kent Belleği ve Anı Evi' gece görünümüyle de vatandaşların ilgisini çekiyor. Kent Parkı özellikle yaz akşamlarında vatandaşların uğrak mekanları arasında yer alacak. Aliağa'nın en büyük parkı yetişkinler kadar çocuklarında şimdiden vazgeçilmez adresi oldu. Park içerisinde çocukların bedensel ve zihinsel gelişimini destekleyecek birbirinden eğlenceli oyun grupları çocukların eğlence adresi oldu.

 

ALİAĞA TARİHİNE ATIFTA BULUNACAK BÜST VE HEYKELLER

Aliağa tarihine atıfta bulunan büstlerin ve çeşitli antik heykellerin yer alacağı Tarihi Yol, 240 araçlık ekogrid otopark, 330 metre uzunluğunda çocuk tren yolu ile bisiklet yolunda çalışmalar tamamlanmak üzere. Ayrıca Kent Belleği ve Anı Evi, 100 metre kare Kuru Dere ve 340 metre kare yansıma havuzu için de çalışmalar devam ediyor.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER