SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ALİAĞA'YA MESLEK HASTALIKLARI HASTANESİ YAPILACAK

Aliağa Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

08 Ocak 2019 20:50 aliaga 896
ALİAĞA'YA MESLEK HASTALIKLARI HASTANESİ YAPILACAK
Yeni yılın ilk Belediye Meclis toplantısı Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'ın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü'nden gelen, Türkiye'nin dördüncü Meslek Hastalıkları Hastanesi'ni Çaltılıdere ve Kalabak Mahallelerine kurmak üzere parsel talebi damgasını vurdu. Meclis Toplantısı gündem dışı önergesinde 9 Eylül Üniversitesi tarafından yapılacak olan Meslek Hastalıkları Hastanesi için yer tahsisi oy çokluğuyla kabul edildi.
Başkanlıktan gelen önergelerin içerisinde1.,2.,6.,10.,11.,12.,16.,17.,18.,19.,20. ve 22. maddelerin İmar Komisyonuna havale edilmesine karar verilirken 23. madde İmar, Çevre ve Esnaf Komisyonlarına oy birliği ile havale edildi. 
Başkanlıktan gelen önergeler içerisinde yer alan ve Belediye Başkan Yardımcısı'nın maaşının belirlenmesi, Belediye Başkanı ve Meclis Üyelerinin oturum başına alacakları huzur hakkı  ücretlerinin belirlenmesi, Belediye Zabıta Memurlarının maktu mesai ücretlerinin belirlenmesi ve kadro değişikliklerinin yer aldığı 3.,5.,7. ve 15. maddeler oy birliği ile kabul edildi. 
9. maddede yer alan Belediye Meclisi'nin her ayın ilk Salı günü saat: 18.00'da Meclis Salonu'nda yapılmasına ve 8. maddede yer alan meclis toplantılarının görüntülü ve sesli kayda alınarak belediye internet sitesi üzerinden canlı yayınlanmasına oy birliği ile karar verildi. 
14. maddede yer alan Denetim Komisyonu'nun beş kişiden oluşturulması ve bu beş kişinin gizli oylama sonuçlarına göre Ulviye Öztürk, Kazım Ulaş, Fatma Bayer, Rahmi Keskinoğlu ve Selma Orhan olması oy çokluğu ile kabul edildi. Yine aynı maddede yer alan dışarından görevlendirilecek uzman üye sayısı ise 2 olarak belirlendi.  Komisyondan gelen önerilerde 8,9, 20 ve 21. maddeler oy çokluğu ile diğer 17 madde ise oy birliği ile kabul edildi. 

Uzunoğlu, Ulaş ve Güngör İmar Komisyonuna havale dedi

Gündem dışı önergeyle Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü tarafından talep edilmesi üzerine Belediye tarafından iletilen ve Meslek Hastalıkları Hastanesi yapılmak üzere Aliağa Çalıtılıdere Mahallesi'nde 0 ada 425 parseldeki 50bin 500m2'lik ve Kalabak Mahallesinde 0 ada 1269 parseldeki 74 bin 264 m2'lik taşınmazların her birinin 5 bin Türk Lirası iz bedelle üniversiteye gayri kabul rücu şartı ile devredilmesine ilişkin madde CHP'li Belediye Meclis Üyesi Erol Güngör ve Ak Partili Belediye Meclis üyeleri Mustafa Uzunoğlu ve Kazım Ulaş tarafından İmar Komisyonu'na havale edilmesi önerisine rağmen kabul edilmesi yönünde oylanarak oy çokluğu ile kabul edildi. 
Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Kazım Ulaş gündem dışı önergenin oylanma şekline ilişkini itirazlarını sunarak "Hepimiz Aliağa'ya böyle bir Meslek Hastalıkları Hastanesi'nin inşa edilmesini isteriz. Karşı duracak halimiz yok. Parsellerin incelenmesini talep ettik ama siz yine de kabulü yönünde oylattınız. Buna hayır oyu verdiğimiz için Üniversite'nin talebine karşı mı gelmiş oluyoruz. Ben buradaki usule itiraz ediyor ve Meclis tutanaklarına itirazımın geçmesini talep ediyorum. Üniversite'nin veya Meslek Hastalıkları Hastanesi'nin Aliağa'ya yapılmasına en çok taraftar olacak kişilerden biri benim, bu şekilde oldu bittiye getirilerek yapılan oylamaya tepki olarak hayır dedim. Bunun tekrar gözden geçirilmesini talep ediyorum” dedi. 
Kazım Ulaş'ın ardından konuşan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ise "Haberi aldığımızda Belediye olarak da meclis üyeleri olarak da gereğini yaparız demiştik. Olumlu veya olumsuz oy kullanan meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Bizim için Aliağamız için çok önemli böyle bir hastanenin yapılması noktasında bir çalışmanın yapılması mutlaka ciddi bir çalışmadır, oldu bittiye gelen bir çalışma değildir. Türkiye'de Ankara, Zonguldakve İstanbul'un ardından dördüncüsü Aliağa'ya yapılacak. İnşallah Aliağamıza hayırlara vesile olur. Ne Kazım Bey'in ne de diğer arkadaşlarımın buna karşı çıkması zaten mümkün değil. Bu konuda kimsenin şüphesi olamaz.  Herkese çok teşekkür ediyorum. Yeni yılda böyle bir haberi almamız Aliağamız açısından mutluluk verici, emeği geçen herkese teşekkür ederim” diyerek Meclis Toplantısı'nı sonlandırdı. 
Bir sonraki Meclis Toplantısı'nın 5 Şubat Salı Günü saat: 18.00'da yapılacağı bildirildi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER