SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ARABULUCULUK SİSTEMİ İLGİLİ TÜM DETAYLAR ALTO'DA ANLATILACAK

Aliağa Ticaret Odası "Arabuluculuk Sistemi” ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenliyor.

10 Ekim 2018 18:05 aliaga 318
ARABULUCULUK SİSTEMİ İLGİLİ TÜM DETAYLAR ALTO'DA ANLATILACAK
Uyuşmazlıklarda başvurulan ve mahkemelerdeki dava yükünü azaltması beklenen arabuluculuk sistemi ile ilgili tüm detaylar Aliağa Ticaret Odası ve Uluslararası İş ve Ticaret Uyuşmazlıkları Arabuluculuk İhtisas Derneği işbirliğinde 12 Ekim 2018 Cuma günü saat 16.00'da ALTO M. Ender Özer Seminer Salonu'nda gerçekleştirilecek.

'Arabuluculuk Bilgilendirme Toplantısı'nda iş dünyasına yeni bir soluk getiren, işçi-işveren uyuşmazlıklarında dava şartı haline gelen ve dört yılı aşkın süredir başarıyla uygulanan arabuluculuk ile usul ve uygulamaları hakkında bilgiler sunulacak; ayrıca arabuluculuk müessesi ile ilgili merak edilen tüm sorular cevaplandırılacak.

İş Mahkemeleri Kanun Tasarısı'nın yasalaşması ile işçi ve işverenler arasındaki uyuşmazlıklarda dava açılmadan önce arabulucuya başvurulmasının zorunlu kılındığını belirten Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, "Bu düzenlemeyle iki yıl süren iş davaları kısa sürede çözülecek, yıllardır bir arada üretim ve hizmet sağlayan işçi ve işverenler arabuluculuk sistemiyle yargıya gitmeden uyuşmazlıklarını çözüme kavuşturacak. Bu uygulamanın detaylarını odamızın ev sahipliğinde düzenleyeceğimiz bilgilendirme toplantısında konunun uzmanları ile bir araya gelerek tekrar paylaşacağız. Bu önemli bilgilendirme seminerine tüm iş dünyası temsilcilerini ve ilgilileri davet ediyorum” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER