SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ASEV THM KONSERİNDE RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

04 Mart 2019 12:56 aliaga 253
ASEV THM KONSERİNDE RENKLİ GÖRÜNTÜLER
Aliağa Belediyesi Sanatevi (ASEV) Türk Halk Müziği (THM) Korosu tarafından gerçekleştirilen Bahar Konseri, Aliağalı türkü severlerden yoğun ilgi gördü. Konseri halk müziği tutkunları ile birlikte izleyen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, türkü şöleninin yaşandığı renkli gecede konserin bir bölümünde vatandaşlarla karşılıklı oyun oynadı.

 

Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi'nde düzenlenen Bahar Konseri Ege ve Akdeniz türkülerinden oluştu. 80 kişilik dev koro kimi zaman koro kimi zamanda solo halinde söyledikleri parçalarla dinleyenlerin kulaklarının pasını sildi. İki bölüm halinde gerçekleştirilen konserde koroya dokuz kişilik enstrüman ekibi eşlik etti.

 

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, koro şefi Zeynel Demir'in yönetiminde gerçekleşen konseri türkü severlerle birlikte izledi. Başkan Serkan Acar, koronun söylediği tüm parçalara eşlik etti. Başkan Serkan Acar, konserin son bölümünde koro tarafından seslendirilen ve Denizli yöresine ait "Tellidir Yavrum Anam” adlı parçada vatandaşlarla karşılıklı oynadı.

 

Başkan Serkan Acar, Aliağa Helvacı Orta Okulu Müdürü Hasan Gönç'ün karşılıklı oynama davetini geri çevirmedi. Salonu tıklım tıklım dolduran türkü severler renkli görüntülere sahne olan Başkan Serkan Acar ve Aliağa Helvacı Orta Okulu Müdürü Hasan Gönç'ün karşılıklı oyununu cep telefonlarıyla kayıt altına almayı da ihmal etmedi. 
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER