SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BALIK AVI TUTKUNLARI MAVİ BAYRAKLI AĞAPARK'TA YARIŞTI

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

24 Aralık 2018 11:41 aliaga 266
BALIK AVI TUTKUNLARI MAVİ BAYRAKLI AĞAPARK'TA YARIŞTI
Aliağa'nın Mavi Bayraklı Plajı Ağapark'ta düzenlenen "3. Aliağa At Çek Balık Avı Festivali”nde heyecan sona erdi. Türkiye'nin dört bir yanından gelen balık avı tutkunları birinci olabilmek için kıyasıya bir mücadele verdi. Renkli görüntülere sahne olan yarışmada Aliağalı Ömer Aşçı birinci oldu.

Aliağa Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen yarışmaya Çağlarav, Apnea, remixon ve Daiwa destek verdi. Bin 500 kişinin müracaat ettiği festivalde kurallar gereği 200 kişi yarıştı. Çanakkale, Antalya, Manisa, Trabzon, Muğla, İstanbul, Denizli gibi Türkiye'nin birçok şehrinden gelen yarışmacılar oltalarını denize atarak hem keyifli bir hafta sonu geçirdi hem de tatlı bir rekabet yaşadı.

Amatör olta balıkçılığının tanıtılması ve amatörlük ruhunun geliştirilmesi amacı ile düzenlenen organizasyonda katılımcılar kıyasıya yarıştı. Akşam saat 16.00'da başlayan ve sabah 09.00'a kadar devam eden yarışmada katılımcılar birinci olabilmek için mücadele verdi. Tutulan balıkların gramajı üzerinden yapılan puanlama ile sıralamanın belirlendiği yarışmada yakaladığı balığı tekrar denizle buluşturana ekstra puan verildi. Bu sayede amatör balıkçılığın gelecek nesillere de ulaştırılması hedeflendi.

Yarışma öncesinde katılımcılara, Ertuğrul İçingir "At-Çek ile Orkinos Yakalanır Mı?”, Daiwa Türkiye Temsilcisi Mikail Kınalı ise "Amatör Balıkçılıkta Daiwa Teknolojileri” konulu seminer verdi.

Türkiye'nin farklı bölgelerinden gelerek birbirlerini tanıma fırsatı bulan amatör balıkçılara akşam yemeği olarak Kuru Fasulye, Pilav ve Turşu ikramı yapıldı. Yarışmacılara gece yarısı çorbası ve sabah kahvaltısı da ikram edilirken, katılımcıların etkinlik boyunca çay ve su ihtiyaçları da karşılandı.

ALİAĞALI ÖMER AŞÇI BİRİNCİ OLDU
Başkan Serkan Acar'ın açılış konuşmasının ardından oltalar denizle buluştu. Sabah 09.00'a kadar süren heyecan sonunda kazanan yarışmacılar için ödül töreni düzenlendi. Yarışmaya Aliağa'dan katılan Ömer Aşçı birinci, Karşıyaka'dan katılan Onur Genç ikinci olurken Aliağalı Hüseyin Kuran ve Menderes'ten katılan Nazif Kasap üçüncülüğü paylaştı. Dereceye giren yarışmacılar ödüllerini Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'ın elinden aldı.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER