SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BAŞKAN CİRİT'TEN İSTİFALAR ÜZERİNE AÇIKLAMA

CHP ALİAĞA İLÇE BAŞKANI GÜLSEN CİRİT, İSTİFALARI YORUMLADI.

13 Mayıs 2019 15:29 aliaga 813
BAŞKAN CİRİT'TEN İSTİFALAR ÜZERİNE AÇIKLAMA
CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Zafer Maden, Fikri Temur, Barış Özkan, Ali Şahinoğlu, Namık Kaçar ve Hasan Hüseyin Erden ilçe yönetim kurulu üyeliklerinden istifasını değerlendirdi. 
CHP Aliağa İlçe Yönetim Kurulu üyesi altı kişinin istifaları üzerine bir açıklama yapan CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit, 31 Mart Yerel seçimleri öncesi ve sonrasındaki süreci değerlendirdi. Cirit "2017 Aralık ayında olağan kongre süreci sonucu Sayın Özcan Durmaz başkanlığında CHP Aliağa ilçe yönetimi olarak görev yapmaya başladık.31 Mart yerel seçimleri nedeniyle Özcan Durmaz belediye başkanlığı  adaylığı için istifa ettiğinden yönetim kurulundan 13 kişinin oyunu alarak ilce başkanlığına seçildim. Özcan Durmaz belediye başkanı adayı olduğunda her bakımdan kazanması için yönetim olarak her birimiz çaba gösterdik.” dedi. 
Partisinin Büyükşehir'de %56,8 ile birinci olduğunu ifade eden CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit "Daha önce 5 belediye meclisi üyesi ile mecliste temsil hakkı kazanmışken %49 ile ilçede birinci parti olup14 meclis üyesi ile çoğunluğu sağladık ama maalesef belediye başkanlığını %46,6 ile kaybettik. Bu seçim için temel iki çalışmamız vardı. Doğal olarak adayımızın kendi çalışmaları ve yönetim olarak ona vereceğimiz destek, teknik altyapı ve CHP anlayışını tanıtmak. Özcan Durmaz 5 yıl ilçe başkanlığı yaptığı ve çok seçim geçirdiği için başkanlık seçimi O'nun komutasında yürüdü. Biz yönetim olarak alan raporlama, başkan adayımızın projelerini tanıtma, CHP 'nin belediyecilik anlayışını halkımıza anlatma, büyükşehrin çalışmalarını Aliağa halkına anlatma, sandık örgütlenmesi ve başkan adayımızın isteklerini yerine getirmeye çalışarak ve de zaman zaman uyarılarda bulunarak ve zaman zaman da öneriler sunarak süreci yönetmek için gayret gösterdik. Fakat maalesef belediye başkanlığını kaybettik.” diye konuştu. 
Cirit "Sosyal demokrasinin temel dayanağı biz olabilmektir. Biz olarak girdiğimiz bu seçimden belediye başkanlığını alamadığımız için vazgeçmek özellikle ittifakların bile çok önemli olduğu bu dönemde CHP 'nin temel ilkelerine de ters düşmektir. Seçim değerlendirmesi için il başkanımız ve il yöneticilerimizle genişletilmiş  danışma kurulu toplanmış ve seçim sonucu değerlendirilmiştir. Yönetim kurulunda da değerlendirme toplantısı yapılmış ancak 6 arkadaşımız seçim sonucunu farklı değerlendirmişler ve bu nedenle yönetim kuruluna istifalarını vermişlerdir. Kendilerine bugüne kadar partimiz adına yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz.” dedi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER