SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BAŞKAN SALİH YİYİTALP; "Bazı idari para cezalarının yeniden yapılandırılması için yeni imkan getirildiğini "söyledi.

Bazı idari para cezalarının yeniden yapılandırılması için yeni imkan getirilecek

02 Haziran 2018 22:55 aliaga 355
BAŞKAN SALİH YİYİTALP; "Bazı idari para cezalarının yeniden yapılandırılması için yeni imkan getirildiğini "söyledi.
Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Yiyitalp, yayınlanan Torba Yasası ile milyonlarca vatandaşın vergi ve vergi cezaları, bazı idari para cezaları, sigorta primleri, topluluk sigortası primleri, emeklilik keseneği ve kurum karşılığı, işsizlik sigortası primi, sosyal güvenlik destek primi ile bu alacaklara ilişkin her türlü faiz, zam, gecikme zammı, gecikme faizi, cezai faiz, gecikme cezası gibi ferdi alacakları yeniden yapılandırılması için yeni imkan getirildiğini söyledi.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan , Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Yİyitalp Torba Yasası resmen yürürlüğe girdiğini ,borçlandırma ve yapılandırma sürecinin başladığını vurgulayan başkan Yiyitalp “Kamuya borcu olan milyonlarca kişiye yapılandırma fırsatı başladı. Temmuz sonuna kadar başvurulursa; gecikme cezaları, faizler silinecek. İsteyen peşin ödeyip enflasyon tutarının sadece yüzde 10'unu ödeyecek, isteyen de borcunu taksite böldürecek. Bu borçlar,31 Mart 2018 tarihine kadar ortaya çıkan tüm borçları kapsıyor. Sigorta prim borçları, her türlü vergi (KDV, emlak, gelir, çevre, motorlu taşıtlar vergisi gibi), trafik cezası, idari cezalar, kapsamda borçlar yer almaktadır. Öte yandan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilen, Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı ile Motorlu Taşıtlar Vergisi kapsamında olan minibüs tanımındaki "9 ile 15 oturma yeri" ifadesi "9 ile 17 oturma yeri"; otobüs tanımındaki "en az 16 oturma yeri" ifadesi de "en az 18 oturma yeri" olarak değiştirilmiş .Bu düzenleme ile Minibüsçü esnafının otobüs tarifesinden motorlu taşıt vergisi ödeme zorunluluğu ortadan kaldırılmıştır.Bu uygulama 2019 ocak ayında yürürlüğe girecek. “ diyen Yiyitlap, yapılandırmadan faydalanmak isteyen esnaf için kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu, bu fırsatı tüm üyelerin zaman kaybetmeden değerlendirmelerini istedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER