SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BAŞPEHLİVANLAR ALİAĞA'DA ER MEYDANINA ÇIKACAK

TÜRKİYE'NİN BAŞPEHLİVANLARI ALİAĞA'DA ALTIN KEMER İÇİN MÜCADELE EDECEK

13 Nisan 2018 14:00 aliaga 398
BAŞPEHLİVANLAR ALİAĞA'DA ER MEYDANINA ÇIKACAK
Ege'nin Kırkpınarı olarak bilinen Helvacı Er Meydanı Yağlı Pehlivan Güreşleri için geri sayım başladı. İzmir'in Aliağa ilçesinde bu yıl 15'incisi düzenlenecek olan organizasyonda Türkiye'nin dört bir yanından gelecek 700 pehlivan er meydanına inerek kıspet giyecek. Geleneksel olarak düzenlenen organizasyonda şampiyon olan pehlivan altın kemer ödülünün de sahibi olacak.

Aliağa Belediyesi ile Aliağa Belediyesi Helvacı Spor Kulübü işbirliğinde düzenlenecek olan ‘15. Helvacı Er Meydanı Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde 66 başpehlivan ve 70 başaltı pehlivanı şampiyonluk için kıyasıya mücadele edecek. Türkiye'nin önde gelen pehlivanlarının yer alacağı güreş şöleninde, 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin şampiyonu İsmail Balaban ve finaldeki rakibi Orhan Okulu'nun yanı sıra; Recep Kara, Mehmet Yeşil Yeşil, Şaban Yılmaz, Hamza Köseoğlu, Fatih Atlı, Serhat Gökmen, Faruk Akkoyun, Abdullah Güngör, Serhat Balcı, Süleyman Aykırı gibi isimler de yer alacak.

Aliağa Helvacı Futbol Sahasında düzenlenecek yağlı güreşler 22 Nisan Pazar günü saat 10.00'da başlayacak. İzleyenlere büyük bir heyecan yaşatacak müsabakalar; Minik 1, Minik 2, Teşvik 1, Teşvik 2, Tozkoparan, Ayak, Deste Küçük, Deste Büyük, Küçük Orta Küçük, Küçük Orta Büyük ve Büyük Orta kategorilerinden oluşacak. Kendi kategorilerinde ilk 4'te yer almayı başaran pehlivanlar madalya ile ödüllendirilecek.

“TÜM GÜREŞ SEVERLERİ HELVACI'YA DAVET EDİYORUM”

Helvacı Yağlı Güreşlerinin Türkiye'nin en önemli organizasyonlarından biri haline geldiğini belirten Aliağa Belediyesi Helvacı Spor Kulübü Başkanı Cengiz Doğru, “Yağlı güreş sporu bizim ata sporumuzdur. Geleneklerimizin ve kültürümüzün önemli bir parçasıdır. Aliağa Belediyesi'nin de desteği sayesinde bu sporu yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu sene 15'incisini gerçekleştireceğimiz yağlı pehlivan güreşlerinde daha önce de olduğu gibi Türkiye'nin en değerli başpehlivanlarını yakından izleme fırsatı bulacağız. Ayrıca yine bu yıl ilk defa, şampiyon olan başpehlivanımızı atın kemer ile ödüllendireceğiz. Kıran kıran yapılacak mücadeleleri halkımız büyük bir keyifle izleyecek. Tüm güreş severleri 22 Nisan Pazar günü Helvacı'ya davet ediyorum” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER