SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BELEDİYE BAŞKANLIĞINA KADIN ADAY ADAYI

CHP Aliağa Belediyesi Meclis Üyesi Ulviye Öztürk yerel seçimlerde Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı.

04 Ekim 2018 12:31 aliaga 434
BELEDİYE BAŞKANLIĞINA KADIN ADAY ADAYI
CHP Aliağa Belediyesi Meclis Üyesi Ulviye Öztürk, CHP Aliağa İlçe Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısı ile mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde Aliağa Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı. 
CHP'nin aday adaylığını açıklayan ilk kadın olan Ulviye Öztürk'ün düzenlediği toplantıya CHP Aliağa İlçe Başkanı Özcan Durmaz'ın yanı sıra çok sayıda partili katıldı.Açıklamaya ayrıca CHP İlçe Kadın Kolları da desteklerini sundu. Partililere seslenen CHP Aliağa İlçe Başkanı Özcan Durmaz, yaklaşan yerel seçim sürecini doğru, planlı bir şekilde yürütmeye başlayan ilk parti olduklarını vurguladı.
"Topluma yukarıdan bakmayan bir yerel yönetim”

Aliağa'da son derece sıkıntılı bir yerel yönetim faaliyeti olduğunu ifade eden Özcan Durmaz, "Aliağa doğru yönetilmemektedir. CHP'nin Aliağa'ya demokrat, laik, çağdaş, aydınlık, şeffaf, kamu kaynaklarını doğru kullanan, topluma hesap veren, topluma yukarıdan bakmayan bir yerel yönetim borcu vardır. Bu yerel yönetim borcunu CHP ödeyecektir. Ben bugün açıklama yapacak olan Ulviye Öztürk ablamıza aday adaylığının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

"Şehrin imar planlarına saygı duyacağım”
Konuşmasının ardından Ulviye Öztürk'e çiçek takdim eden Özcan Durmaz başarılar diledi. Aday adaylığı açıklamasına özgeçmişini anlatarak başlayan Ulviye Öztürk, seçilmesi halinde Aliağa'da sosyal belediyeciliğin tüm şartlarını yerine getirmek için çalışacağını ifade etti. Öztürk, "Kentin imar planlarına saygı duyarak, rüşvet ve çıkar karşılığı kent imar planları üzerinde plan tadilatlarına meydan vermeyeceğim. Boz-yap yapmayacağım. Geçmişte yapılan park ve meydanları bozarak, 'Yeniden park yaptım' diyerek belediye bütçesinden boşuna para harcamayacağım.” dedi.

"Belediye mülklerini satmayacağım”

Belediye bütçesini verimli, Aliağa halkına hizmet alanlarında kullanacağını söyleyen Ulviye Öztürk, "Hesapsız, kitapsız harcamalarla belediyeyi borç batağına sokmayacağım. Belediye mülklerini satmayacağım, koruyan olacağım. 1986 yılından beri yaşadığım Aliağa'nın kentsel anlamda tüm sorunlarını biliyorum. 2019 yılında yapılacak yerel seçimlerde CHP Aliağa Belediye Başkan Aday Adayıyım.” İfadelerini kullandı. Basın açıklamasının ardından Ulviye Öztürk ve partililer toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER