SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BELEDİYE İŞÇİLERİ İŞ BIRAKTI

Genel-İş üyesi işçilerin tüm İzmir'de "krizin faturasını ödemeyeceğiz” sloganıyla başlattığı iş bırakma eylemlerine Aliağalı belediye işçileri de katıldı.

03 Ekim 2018 16:04 aliaga 779
BELEDİYE İŞÇİLERİ İŞ BIRAKTI
Genel İş Sendikası'nın çağrısı ile İzmir'de yarım gün iş bırakma eylemine katılan Aliağa Belediyesi Fen işleri, Park Bahçe ve Temizlik İşleri'nde çalışan işçiler işyerlerinde açıklama yaptı. Sermayedarlara sürekli vergi afları, teşvikler açıklanırken, kendilerinin payına ise artan vergiler, zamlar ve düşük ücret düştüğünü ifade eden işçiler, "Bu krizin yaratıcısı bizler değiliz ve krizin bize dayattığı yoksulluğu asla kabul etmeyeceğiz” dedi.

Aliağa Belediyesi Genel-İş Sendikası İşyeri temsilcilerinin okuduğu  açıklamada KHK ile getirilen kadro uygulamasıyla kadroya değil belediye şirketlerine geçirildikleri belirtildi. Sendika temsilcileri "Kadro hakkımızın gasbedilmesi yetmiyormuş gibi, toplusözleşme yapma hakkımız da elimizden alındı, 2020 yılına kadar yüzde 4 zamma mahkum edildik. Ağustostan beri doğal gaz ve elektriğe üçüncü kez zam yapıldı. Temel tüketim malları en az yüzde 30 oranında zamlandı. Bireysel Emeklilik Sigortası yeniden gündeme getirilerek, 3 yıl sistemde kalmak zorunlu hale getirildi. Kıdem tazminatının fona devredilmesi yeniden dayatılıyor. Patronlar, işçilerin maaşlarının işsizlik fonundan ödenmesini dillendiriyorlar” dedi.Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER